V plzeňském pivovaru se tančilo pro Paraple

18.11.2017

1  3 4 5

V sobotu 11. listopadu večer Česká televize vysílala zábavný benefiční pořad Hvězdy tančí pro Paraple. Ve vtipných a odvážných choreografiích se představily osobnosti a profesionální tanečníci z minulých ročníků taneční soutěže StarDance společně s osmi tanečníky na vozíku. Pořadem provázeli Tereza Kostková a Marek Eben. Na melodie známých evergreenů tančili Jolana Voldánová, Jan Tománek, Roman Vojtek, Kristýna Coufalová a na vozíku Adam Musil a Tereza Brandtlová, Jan Onder, Dana 2Batulková, Kateřina Baďurová a na vozíku Majka Nahodilová, Anna Polívková, Michal Kurtiš, Eva Krejčířová a na vozíku Hana Kulhavá, Lukáš Pavlásek, Radek Banga, Veronika Lálová a na vozíku Petr Hubalovský, Dana Morávková, Michal Padevět a na vozíku Roman Charvát, Alice Stodůlková, Matěj Ruppert, Marek Dědík a na vozíku Nina Křehotová a Petr Fila.  A v přestávkách mezi tanci Zdeněk Svěrák připomněl význam Járy Cimrmana pro vývoj vozíku.

 

Díky benefičnímu pořadu Hvězdy tančí pro Paraple získalo Centrum Paraple na svou činnost celkem 10 320 930 Kč.

„Získané finanční prostředky využije Centrum Paraple, které je v současné době už středně velkým sociálně rehabilitačním centrem, k zajištění poskytovaných služeb, pro které potřebujeme kvalitní odborný tým a nezbytné technické podmínky.  Tyto peníze tvoří významnou část příjmů organizace, které jsou z poloviny tvořeny dary. Druhou polovinu finančních prostředků získává Paraple z dotací, grantů, vlastní činnosti a příspěvku klientů,“ řekl ředitel Centra Paraple David Lukeš.

 

Česká televize podpořila v roce 1994 vznik Centra Paraple pořadem Dobročinná akademie a od té doby každoročním benefičním pořadem pomáhá získat finanční prostředky na jeho činnost. V minulých dvou letech se Centrum Paraple stalo charitativním partnerem taneční soutěže České televize StarDance a kromě tolik potřebné finanční podpory jsme získali příležitost představit veřejnosti několik tanečníků a tanečnic na vozíku. Těžký úraz je přinutil znovu bojovat o získání všech pro nás ostatní tak běžných dovedností, jako je péče o hygienu, oblékání, pohyb a mnoho dalších. A přesto se rozhodli ukázat, že s pomocí vůle, fantazie, kreativity a vnitřního charisma společně s porozuměním a absolutním sladěním s tanečními partnery mohou vytvořit nádherné taneční kreace, při kterých vozík přestává být kompenzační pomůckou a stává se doplňkem taneční figury. Stali se motivací pro všechny další, kteří jsou teprve na začátku namáhavé a dlouhé cesty k samostatnosti, sebevědomí, uplatnění.

Velké poděkování patří České televizi, všem účinkujícím a lidem, kteří pomáhají.

 

Alena Kábrtová, foto: Tomáš Lisý

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*