Vincent, lemuři a my – aneb každý odjinud

27.11.2014

lemurTento poněkud podivný název má výstava, která byla ve středu 26. listopadu otevřena v Malé královopolské galerii na Husitské ulici v Brně. Můžete si na ní prohlédnout obrázky, které namalovali žáci  Základní školy pro tělesně postižené Brno –Kociánka. Když si tyto obrázky prohlédnete, hned podivný název pochopíte. Najdete na nich spoustu zvířátek, například lišky, čápy, kočky, ryby, kačeny. Lemuři samozřejmě nechybějí. Můžete se také pokochat pohledem na modrobílý zimní les, šikmou věž v Pise, tajemné moře či záplavu spadaného listí. A určitě si během prohlídky všimnete i portrétu, na němž je slavný malíř Vincent van Gogh.

Techniky volili malí výtvarníci různé – od akvarelů a perokreseb až po koláže. Jedno ale mají tyto práce společné – nádhernou barevnost. Tahle výstava patří podle mého názoru k nejhezčím, které se letos v galerii konaly. Je na ní totiž vidět, že žáci zmíněné školy kreslí a malují opravdu rádi. A mají dobré učitele.

Výstava potrvá do 12. prosince, přístupná je každý všední den od 13 hodin do 17, 30.  Mateřská a základní škola pro tělesně postižené Brno – Kociánka vás zve také na Den otevřených dveří, spojený s vánočním jarmarkem. Uskuteční se v pátek 12. prosince.

Věra Rudolfová

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

Warning: imagepng(): Unable to open '/data/www/14338/vozickar_com/wp-content/plugins/siteguard/really-simple-captcha/tmp/1412269380.png' for writing: Permission denied in /data/www/14338/vozickar_com/wp-content/plugins/siteguard/really-simple-captcha/siteguard-really-simple-captcha.php on line 221

CAPTCHA


*