Mario Kubec

Mario Kubec

V Pardubicích se zanedlouho uskuteční zajímavé benefiční představení. Regionální pracoviště Národní rady osob se zdravotním postižením zve ve středu 11. června do Východočeského divadla na hru Víkend s Bohem. Spoluautorem scénáře, režisérem a jednou z hlavních postav je Mario Kubec, ve hře účinkuje i jeho syn František.

„Jde o příběh o člověku, který svůj život zasvětil své kariéře. Je to traumatolog, doktor, který zachraňuje lidské životy. Umí pomoci druhým, ale svůj život má totálně rozsypaný a v troskách. Navíc ho nacházíme v situaci, kdy číše negativních událostí přeteče, opustí ho manželka, se synem se vidí málo, bydlí sám, opuštěn, obklopen krabicemi věcí, které nashromáždil, v den, kdy se mu absolutně nic nedaří. Vyčítá si spousty věcí, které udělal, ale co hůř, které měl udělat a neudělal. A když volá o pomoc, někdo zazvoní u jeho bytu. Ve dveřích stojí neznámý mladík. Co bude dál, se dozvíte v divadle,“ říká Mario Kubec.

Představení začne v 19 hodin. Secesní budova divadla, patřící k nejmalebnějším kulturním stánkům ve východních Čechách, je bezbariérová. Vstupenky lze pořídit v regionálním pracovišti NRZP pro Pardubický kraj (tel. 466 952 423, 736 751 202), předprodeji VČD (466 616 432) a pardubickém Turistickém informačním centru (466 768 390, 775 068 390). Lístek stojí 250 až 320 korun. Se zakoupením neotálejte, o hru Víkend s Bohem je poměrně velký zájem.

Veškerý výtěžek bude použit na rekondiční pobyt pro lidi s postižením, který pořádá Svaz postižených civilizačními chorobami Chrudim.

                                                                                                                                             (mp)