Terezka foto 2_1Chrudim V úterý 28. října se v chrudimském Muzeu barokních soch uskuteční benefiční koncert pro Terezku Vargovou. Patnáctiletá dívka, která se po onkologickém onemocnění a operacích mozku snaží o návrat do běžného života, se zatím pohybuje převážně na vozíku. Výtěžek z benefice půjde na úhradu rehabilitačního pobytu ve slovenských Piešťanech: v naší zemi není poskytována dětským pacientům s tímto postižením optimální péče.

Koncert začne v 19 hodin a vystoupí na něm komorní pěvecký sbor Malikchor se svými sólisty. Má za sebou šestileté působení a jeho uměleckým vedoucím a zároveň sbormistrem je Lubor Malík, abs. klavírního oddělení kroměřížské Konzervatoře a oboru operní zpěv JAMU v Brně.

Pro chrudimskou benefici si Malikchor připravil pestrý program: ukázky z díla Leoše Janáčka, Zdeňka Fibicha, Antonína Dvořáka či Franze Schuberta, ale také písničky Jaroslava Ježka a spirituály. Klavírní doprovod obstará Petra Pachovská a Iveta Jinochová. Pohodový večer bude moderovat Jana Trojanová.

 

Kontakty:

e-mail: malikchor@seznam.cz

mobil: 725 550 093, 603 276 315 (A. Malíková)

www.malikchor.webnode.cz

 

      připravil Miloš Pelikán,