Při prvním benefičním koncertu Muzikálem bez bariér v roce 2015 se pořadatelé báli, aby přišlo dost lidí. Letos panoval strach přesně opačný – aby se všichni zájemci do bezbariérového sálu Kulturního centra Novodvorská 3. prosince vešli. Bylo to „s odřenýma ušima“. Ještě že se někteří nadšenci spokojili s lístky k stání… Báječná atmosféra vyvolala bouřlivé potlesky a nadšené výkřiky z publika téměř od samotného začátku koncertu.Muzikálem bez bariér ILUSTRAČKA 1

Záplava improvizací a vtipných komentářů především z úst Míši Tomešové, Michala Kavalčíka, Mariána Vojtko, Tomáše Trapla a Davida Gránského, společně se skvělými pěveckými výkony nejen jich samotných, ale i Evy Burešové, Ivany Korolové, Michaely Gemrotové, Alžběty Bartošové, Jana Kříže, Romana Tomeše a Zbyňka Frice vzbudily brzy v návštěvnících náladu až euforickou.

Navrch mohl být vozíčkářce Editě Baronové předán šek na 56 tisíc korun, které se pro ni podařilo pořádající neziskovce Polovina nebe nashromáždit prostřednictvím veřejné sbírky. Edita jimi pokryje část nákladů na léčebný pobyt ve zdravotnickém zařízení Adeli v Piešťanech. Výtěžek z koncertu pak poputuje na konto další vozíčkářky – Sofie Stránské, která se pro zdravotní problémy nemohla večera zúčastnit.

Muzikálem bez bariér ILUSTRAČKA 2

Všichni zpěváci se vzdali svých honorářů ve prospěch dobré věci. I díky tomu mohli mít senioři a vozíčkáři vstup zdarma.

Ivana Hudcová