Berounské Klubíčko v říjnovém televizním pořadu Klíč

25.9.2017

50000000Klubíčko je významným poskytovatelem sociálních služeb pro rodiny s těžce postiženými dětmi a dospělými z celé republiky a zaměstnavatelem osob se zdravotním postižením již 20 let. Jeho práci přijela zdokumentovat Česká televize.

Ve středu 4. října 2017 v 15:40 hodin bude na programu ČT2 vysílán pořad Klíč, ve kterém uvidíte reportáž natočenou přímo v Klubíčku Beroun. Štáb ČT strávil s klienty dva dny.

První natáčecí den začal ráno v penzionu ve Vráži, kde klienti po rozcvičce předvedli běžné činnosti, mezi které patří individuální vzdělávání se speciálním pedagogem: je založeno na konceptu bazální stimulace, která nabízí jedincům podněty pro vývoj jejich osobnosti. Veselo bylo při muzikoterapii, ke zpěvákům a muzikantům v pirátských kostýmech si pobrukoval i kameraman a dobrá nálada přilákala Stellinku – mladou fenečku, která pomocí canisterapie příznivě působí na psychiku a motivuje k fyzickým cvikům klienty. Pak už jsme relaxovali a malovali akrylovými barvami obrázky a prakticky ukazovali, v čem spočívá kouzlo arteterapie.

fotopozvánka ke sledování Klíče

Zatímco prvý den byl nabitý aktivitami v Klubíčku, druhý den se odehrál mimo penzion. Ráno televizní štáb vyzpovídal naši ředitelku Alenu Peckovou, která diváky seznámila s novými plány na rozšíření prostor. Klubíčko totiž získalo prostředky z Adventního koncertu České televize. Klienti také nezaháleli: v Tetíně zkontrolovali KnihoBudku, která je jejich projektem pro veřejnost k bezplatnému půjčování a výměně knih. A pak se vydali do Nižboru. Tamní zámek pro Klubíčko připravil krásný interaktivní program o pravěku: klienti si vyzkoušeli drcení obilí a výrobu placek, střelbu z kuše, tvorbu hliněných šperků a oblékli se do keltských dobových kostýmů. Na rozloučenou si všichni zazpívali s doprovodem keltských nástrojů a unaveni, ale plni zážitků zamířili zpět do Vráže.

Nezapomeňte se 4. října podívat v televizi na pořad Klíč! A dejte nám vědět, jak se vám líbil. Třeba prostřednictvím facebook.com/KlubickoBeroun.

Monika Vaňková

pracovnice PR neziskové organizace Klubíčko Beroun

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*