V prázdninových měsících se Liga proměnila ve staveniště, kde nic nemělo své stále místo. Vzhledem k rekonstrukčním úpravám, kdy se bouraly zdi, kopalo se do podlah a vše se chystalo na položení nových podlah, jsme s CDS podnikli několik výletů mimo tyto rušné prostory.

Kam jsme zavítali? A kam se můžete ještě v pěkných dnech babího léta vydat bez obav i vy?

První větší terénní akcí pro nás byl výlet do kukuřičného bludiště v Brně – Komíně. Co nás tam čekalo? Dva metry vysoká kukuřice s prosekanými chodbičkami, vše uzpůsobené také pro lidi na vozíčku a maminky s kočárky! Do velkého porostu jsme se pustili s nadšením, za účelem najít několik schovaných písmenek, z kterých jsme měli za úkol vytvořit jednotlivá slova, a společně se zamyslet nad jednotícím prvkem, který slova logicky spojuje. Tedy nejen, že jsme zažívali adrenalin v kukuřici, ale také jsme namohli naše mozkové závity. Bludiště je otevřené do 30. září, takže to ještě stihnete.

Další výlet po krásách Brna směřoval do Hvězdárny a planetária na Kraví hoře. Využili jsme otevřené prázdninové nabídky pro veřejnost a se zájmem poslouchali, jak funguje vesmír, která souhvězdí můžeme vidět na letní obloze, a dokonce jsme spatřili i odvrácenou stranu Měsíce, kterou normálně ze Země nikdy nemůžeme vidět.

Posledním tipem od nás je Přírodovědecká stanice Kamenačky, která sídlí v Židenicích. Zde jsme se setkali se spoustou zajímavých exotických živočichů. Od malých žabek pralesniček, až po obrovské kajmany, s kterých jsme měli respekt. Pro některé bylo úplně poprvé, když si šáhli na opravdového hada!

Tímto se loučíme a přejeme krásný zbytek prázdnin a letní pohodu.

Tereza Ulbrichová, Centrum denních služeb