Expedice Adam 84. Náš první cykloturisťák. Vozíčkář Adam Krejčiřík kdysi dávno na školním výletě na Baťově kanále ztratil svůj sešit se zápisky, které řešily otázku, zda byla dřív slepice či vejce. Jelikož je to otázka zapeklitá a každý na ni chce znát odpověď, dali jsme dohromady tým a vydali se sešit hledat.

Ubytovali se od 1. do 4. 8. v bezbariérové chatrčce Rekreačního areálu Pahrbek a projeli kanál křížem krážem. V pátek jsme se vydali směrem Kroměříž a v sobotu do Veselí nad Moravou. Sešit jsme sice nenašli, ale aspoň máme záminku akci opakovat. Role klíčníka se zodpovědně zhostil Aleš Krejčiřík. Za PR a asistenci děkujeme Michalovi Ptáčkovi. Návštěvou nás poctil Ondřej Mika. Speciální dík patří bezejmennému pánovi, který za nás v cukrárně zaplatil útratu.

Na cestách jsme ujeli 120 km a úsměvem obšťastnili 483 cyklistů 😀

„Pohyb je cesta“
Petr Stiller
asistent soběstačnosti

A jak to vidí Adam Krejčiřík?

„Výlet do kempu Pahrbek na prodloužený víkend byl skvělý. Hlavní díky patří Petru Stillerovi za zorganizování a Michalu Ptáčkovi za asistenci. V kempu bylo dobré zázemí pro handicapované a každý večer na nás čekala večeře.

Z výletu na handbiku jsem byl dost vyčerpaný hned po prvním dnu, kdy jsme ujeli přes 60 km. Byl to ale super zážitek.

Druhý den jsem si ani nemyslel, že zvládnu dalších 60 km, ale obavy se rozplynuly hned po tom, co jsme vyjeli. Sice jsem zažil pár okamžiků, které to chtěly kazit, ale spadnutý řetěz nebo lehké převrácení na handbiku jsme s úsměvem zvládli.

Potkávali jsme skvělé lidi kolem, co nás podporovali. Na zastávce v cukrárně nám pán na kole zaplatil útratu a velmi mile nás překvapil a povzbudil na další cestu. Závěrem bych řekl, že to byla dřina, ale stála za to. Okolí Baťova kanálu je nádherné.“