Spojení příjemného s užitečným umí vydělat i sto tisíc

29.8.2018

Ohromující je spolupráce s Morava Golf Tour. Pořadatelé této již šesté série turnajů na moravských golfových hřištích si každoročně volí neziskovku, které věnují výtěžek za prodej tzv. charitativních míčků. Dokázali tak, že golfisté umí spojit svůj oblíbený způsob trávení volného času s dobročinností. Ještě totiž neskončil ani poslední turnaj. a už teď má Liga na kontě víc jak sto tisíc korun. My jsme nadšení. Jak tento úspěch vidí autor celého projektu MGT a pořadatel turnajů Petr Sobotka? 

Petr Sobotka s Lenkou Uldrijanovou, fundraiserkou Ligy

Při Morava Golf Tour už dlouhou dobu podporujete různé charitativní projekty. Kde se vzala myšlenka spojit golfové turnaje s dobročinností?

Myšlenka spojit naše turnaje s podporou dobročinnosti nás napadla vlastně ihned při zahájení před šesti lety. Spojení nádherných chvil mezi  přáteli v krásném prostředí a podpoře těch, co tuto možnost právě teď nemají mi připadá přirozená.Prvního ročníku se zúčastnil známý farář a golfový nadšenec Zibi, nápad jsme mu představili, slovo dalo slovo a od druhého turnaje se už pomáhalo.

Proč jste letos zvolili právě Ligu vozíčkářů?

Celá Morava Golf Tour funguje nejen jako skupina kamarádů, kteří se setkávají u golfu, ale i mimo hřiště, třeba při obchodních jednáních. Propojení mezi námi všemi bylo a je jeden z důležitých aspektů celé tůry. A protože mezi kamarády se doporučuje  a radí, tak možnost spolupráce s Ligou vozíčkářů mne nabídl Daniel a po schůzce s Lenkou Uldrijanovou bylo vše jasné. Naše tůra má podtitul Tour pro patrioty, snažíme se tedy, aby vybrané prostředky pomohli projektům zde, na Moravě. Také je pro nás důležité smysluplné a transparentní využití vybraných prostředků. Všechny tyto podmínky Liga splňuje.

Jak na vaše charitativní míčky reagují účastníci turnajů? Musíte je nějak speciálně motivovat nebo jsou zvyklí pomáhat?

Věřím, že žádná zvláštní motivace potřeba není. Upřimně, každý golfista míčky potřebuje a jestliže můžete při jejich nákupu někomu pomoci, určitě se vás takový míček drží déle 🙂

Mimochodem, nabízíme vždy kvalitní míče, ať to není jen prázdné gesto s nataženou rukou.

Při posledních dvou turnajových dnech se vybralo rekordních 32 tisíc Kč, Liga má už teď na kontě přes 100 tisíc Kč. To jsou krásné sumy. Rostou v porovnání s jinými ročníky vybrané částky, případně jsou podobné? Čím myslíte, že to je?

Tohle mne neskutečně těší, ani nevíte jak jste mi nahrála. Vybrané částky se zvyšují rok od roku a například letos jsme 100 000 Kč překročili o turnaj dříve než loni, kdy jsme se přes tuto částku dostali poprvé. Myslím že všichni účastníci berou naši charitativní jamku, kde se hraje vložená soutěž Nearest to pin jako pevnou součást celého podniku. Všem, kteří přispívají, patří obrovské poděkování a těší mne, že nikdo tento způsob pomoci nezpochybňuje. Máme prostě na tůře štěstí na hráče.

Víte, že golf můžou hrát i lidé na vozíku? Už jste viděl tzv. paragolfer v praxi?

O této možnosti vím, dokonce jeden z partnerů tůry podporuje CZDGA. Měl jsem díky tomu možnost zúčastnit se turnaje spolu s hendikepovanými golfisty a musím říct, že nebýt osobního seznámení, často bych na hřišti žádný tělesný hendikep nepoznal.

 

Pořádáte také nějaké turnaje, soutěže nebo klání pro své zaměstnance či pro veřejnost? Všechny tyto volnočasové aktivity získávají pro zúčastněné mnohem větší punc přitažlivosti, když se spojí i s pomocí, s charitou. Běh, rodinná odpoledne, turnaj v šipkách… vždy se najde způsob, jak spojit příjemné s užitečným. Pokud vás napadá nějaká cesta (případně pokud vás právě nenapadá), neváhejte se na nás obrátit. 

(ata) 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*