Na letošním Vozíkohraní vystoupí na pódiu i Jaroslav Volf, lidový zpěvák z Otnic, jak si sám říká. Je to zajímavý, usměvavý člověk a také náš klient, proto bychom vám jen rádi představili.

Jaroslav Volf vyrůstal až do svých 26 let na Kociánce. Následně byl rok v domácnosti se svými pěstouny. V červnu roku 2016 oslovil službu sociální rehabilitace Ligy vozíčkářů, kterou znal již z dřívějška. Věnujeme se především náplni volného času. I k tomu je potřeba se naučit samostatně cestovat. Jarda totiž bydlí 40 minut od Brna. Jarda je velmi učenlivý a má dobrou paměť, díky tomu se naučil cestovat za dva měsíce, poté nebyl problém ani samostatně dojet na Ligu. Jardovi tato dovednost prozatím stačí, aby si dokázal plnit své vlastní sny. Rád by se stal lidovým zpěvákem, který bude lidovou hudbou veselit další lidi ve svém okolí. Jarda Volf je společenský, má rád lidi a umí je pobavit. Snad se mu bude dařit jít za svým snem. 

 

A co o sobě a zpívání prozradil sám Jaroslav? Má pro vás tento vzkaz: 

Jmenuji se Jaroslav Volf a narodil jsem se 26. 2. 1990. Lidová a dechová hudba mě baví od 13 let, ale už jako malý kluk jsem rád ve školce zpíval lidové písně s paní ředitelkou u klavíru. Moje první písnička byla Falešná Frajárka. Na druhém stupni základní školy jsem chodil zpívat do dětského folklórního souboru Hanáček Brno. V době docházení na střední školu jsem dojížděl do Brna – Pisárek kde jsem zpíval pod vedením pana Mgr. Lukáše Kozubíka, podpora pana profesora mě hodně pomohla . Svůj první dechovkový koncert jsem navštívil 29. 4. 2003 Moravanku Jana Slabáka a poté přišly na řadu další dechovkové kapely jako Mistříňanka, Vlčnovjanka, Boršičanka Antonína Koníčka a mnoho dalších kapel.

Nevystupuji poprvé. Vystupoval jsem již dvakrát v Domově pro seniory v Sokolnicích a dvakrát jsem vystupoval i v Klubu aktivních seniorů v Kobylnicích. Každoročně vystupuji v Brně -Králově poli na akci zvané Dobrý den Kociánko nebo na Dnu dětí.

Zpívání mě moc baví, rád zpívám pro lidi kteří mají rádi tento žánr muziky, rád se s nimi dělím o krásné písničky, a zajímavosti ze světa interpretů a kapel.

Na setkání s Vámi  se moc těší Lidový zpěvák Jaroslav Volf z Otnic