Rozkopané ulice? Pomáháme vyřešit dočasné bariéry

9.11.2018

Naše Poradna pro život s postižením má celorepublikovou působnost. A není to jenom prázdná fráze. To může potvrdit paní Bronislava Dohnalová. Na Ligu vozíčkářů se obrátila kvůli situaci v Benešově. Ulice Tyršova, hlavní třída tohoto středočeského města, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. A právě ta komplikuje paní Bronislavě život. Chodí totiž s pomocí francouzské hole a na Tyršově ulici má obchod. Přístup do obchodu je složitý, stejně tak jako pohyb po celé ulici, protože se vlastně jedná o staveniště.

Rekonstrukce trvá od listopadu minulého roku a je rozdělena do tří etap. Podle plánu měly práce skončit k letošnímu 30. říjnu. Podle slov vedoucí Odboru rozvoje města a správy majetku Heleny Kaňkové je ale jasné, že se rekonstrukce protáhne. Paní Bronislava chápe, že tak velká rekonstrukce se bez omezení neobejde. Nicméně zhoršená přístupnost obchodu má vliv nejenom na výši tržby, ale především na její zdravotní stav.

Podle našeho odborníka na bezbariérovost Ing. Arch. Adama Erbena není staveniště dobře zabezpečeno. Zejména pro lidi na vozíku je pohyb po Tyršově ulici velmi problematický.

Vedoucí odboru si to uvědomuje, že tomu tak je. Na druhou stranu město stálo před rozhodnutím, zda hlavní ulici neuzavřít úplně. Rozhodli se tak neučinit. I s tím, že pohyb po Tyršově ulici bude delší dobu nestandardní.

 

Tyto informace jsme získali při jednání přímo na městském úřadě v Benešově. Při tom jsme také zjistili, že tamější bezbariérová toaleta neodpovídá vyhlášce o bezbariérovosti. Například zcela chyběly madla. Pro samotného vozíčkáře bez asistence je tak zcela nepoužitelná. Podali jsme tedy oficiální podnět na vedení města a vyzvali k nápravě.

Celou situaci v Benešově budeme nadále monitorovat a paní Bronislavě poskytneme podporu při dalším jednání s úřady.   

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*