Život na zadku v něm nemusí nutně skončit

9.11.2018

S takovým vzkazem teď budeme jezdit do rehabiliťáků. Káťa z Poradny, Martin ze sociální rehabilitace a sporťák Petr z půjčovny kompenzačních pomůcek. Doufáme, že se to podaří pravidelně, nejlépe každý měsíc, a taky doufáme, že to bude podobně skvělé, jako naše dva první výjezdy do Hrabyně a do Klimkovic.

Takových těch formálních besed, prospektů a letáčků je všude plno, řekli jsme si. I Liga jezdila s klasickými besedami a prezentacemi – sociální služby, nároky, kam se obrátit…. Děkujeme za pozornost, má někdo nějaké dotazy? Nemá? Tak se mějte hezky, na shledanou.

Ale popovídat si v klidu o všem, zeptat se lidí, kteří jsou na tom podobně jako čerstvě upečení vozíčkáři, zjistit, jestli teď to nebude všechno jen na pytel? To by mohlo bavit nás i pacienty v rehabiliťácích, kterým se zrovna změnil život. 

A taky že jo. Přijeli jsme, nestoupli si před projekční plátno s přednáškou, ale začali jsme se ptát my. Jak to máte vy? Čeho se bojíte? Jak budete řešit bydlení, co si myslíte, že se změní? A my mohli poslouchat a taky předávat své osobní zkušenosti, návody a tipy. 

Po setkání jsme ještě nabídli možnost potkat se znova u pivka. A zájem byl, všechno jsme probrali ještě hlouběji a ještě víc s úsměvným nadhledem a motivací do dalších dnů. Bavilo nás to moc a doufáme, že všechny zúčastněné taky. Protože jak už je napsáno v titulku – fakt to nemusí být všechno jen „v prdeli.“

(ata) 

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*