Každoročně se v německém Düsseldorfu koná jeden z největších veletrhů kompenzačních pomůcek – Rehacare. Letos vystavovalo více než 960 vystavovatelů ze 40 zemí v 6 pavilonech. Cílovou skupinou jsou osoby se zdravotním postižením, senioři a také poskytovatelé péče. Liga vozíčkářů nutně potřebovala vyslat nejkompetentnější pracovníky, aby získala poznatky o novinkách a trendech.

Výprava ve složení Petr Stiller, Martin Rác a Adam Erben byla zahájena v úterý 25. 9. v noci, a po vlastní ose dojela úspěšně na místo ve středu 26. 9. ráno. Celý pobyt probíhal v hektickém tempu, protože vystavovatelů a zajímavých produktů byl přehršel. Tato skutečnost kladla velké nároky na soustředění členů výpravy, protože každý atraktivní výrobek byl prezentován neméně atraktivní hosteskou.

 

Přídavný elektrický pohon firmy Triride.

 

 

Futuristické robotické nohy od CYBATHLON Experience.

 

Téměř neviditelná plošina v podlaze firmy Lift Union.

 

Elektrický vozík ovládaný zrakem od Quantum Rehab.

České zastoupení – ve spolupráci s Ligou vyvíjený Charlie Tramp

 

Organizace probíhala s německou precizností, parkovací místa byla přímo u pavilonů, k dispozici byl dostatek mobilních přístupných WC pro návštěvníky.

Trendy a technologie se projeví v plánovaném tréninkovém bytě na Lize.

Věříme, že bude možnost vidět stejně zajímavé produkty během Rehaprotexu 2019 v Brně (29.10. – 1.11.2019), kde se aktivně, na svém stánku, představí i Liga.

Adam Erben, Martin Rác, Petr Stiller