Liga oživila veletrh Smart cities Urbis

1.5.2018

Liga vozíčkářů pomáhá lidem nacházet řešení, která ulehčí jejich život s hendikepem. Koncept Smart cities zase za pomoci digitální, informační a komunikační technologie usnadňuje život lidem ve městech. Naše nezisková organizace se právě proto stala partnerem veletrhu Smart City Fair URBIS.

„Pro neziskovou organizaci je účast na veletrhu typu URBIS velice originální věcí. Mám z toho radost, protože je logické propojovat svět nezisku se světem byznysu. Tyto světy jsou velice rozdílné a je užitečné přiblížit veřejnosti skutečnost, že ve městě a ve světě úspěchu, zdraví a dravosti jsou lidé, kteří neměli to štěstí a dostali se na druhou stranu barikády,“ řekla Lenka Uldrijanová, fundraiserka Ligy. 

Na veletrhu jsme mimo jiných skvělých kontaktů s velkými firmami (Tesla, MasterCard, Siemens, ČEZ…) zaznamenali i úspěch s prezentací bezbariérového karavanu Charley Tramp, který takovým chytrým řešením bezesporu je. Umožňuje totiž cestovat i těžce tělesně postiženým lidem. Jde o jedinečný automobil, vyvinutý organizací Opus Lacrimosa, která je jeho vlastníkem a bude jej provozovat jako dotovanou půjčovnu.

O jeho vizualizaci a prostorové uspořádání se postaral náš odborný konzultant Ing. arch. Adam Erben. Tento obytný vůz je světový unikát a návštěvníci veletrhu si ho mohli prohlédnout. Této příležitosti využila také slovenská poslankyně Silvia Šahzad, která se sama pohybuje na invalidním vozíku. Ráda by využila Charley Tramp ke svým cestám po Slovensku.   

Setkání se slovenskou poslankyní Silvií Šahzad

Lenka Uldrijanová s Pavlem Nácovským, šéfem Rady a Akademie pro Smart City (RASC). Díky této spolupráci se na Ligu můžou obracet s žádostmi o konzultace v oblasti života s hendikepem zástupci ministerstev, měst a obcí i privátních firem.

 

(lb)

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*