Jeden z prvních kroků Trumpovy vlády? Zrušit stránky o hendikepovaných.

21.1.2017

Pár hodin po inauguraci nového amerického prezidenta Donalda J. Trumpa zmizela ze souboru webových stránek Bílého domu ta, která se týkala možnosti pracovní integrace a vzdělávání lidí s hendikepem. Obsahovala prohlášení o podpoře 57 milionů Američanů (19 procent obyvatel), kteří mají nějakou formu postižení.  Na této stránce byly i soupisy aktuálních projektů a kroků vlády pro dosažení tohoto cíle. (archivní stránky jsou zde: https://obamawhitehouse.archives.gov/issues/disabilities) Screen-Shot-2017-01-20-at-1.59.17-PM

Společně s těmito stránkami zmizely i ty, které se týkaly boje proti klimatickým změnám a podpory gay a lesbické komunity.

Zda se jedná o záměr nebo administrativní chybu při předávání moci, to se nejspíš dozvíme v následujících dnech. Nicméně jasné je, že Donald Trump se ve svém volebním programu o  podpoře hendikepovaných vůbec nezmiňoval. „Proslavil“ se naopak parodováním novináře, který má formu dětské mozkové obrny, má spastické ruce a špatně mluví. Trump to poté vysvětloval tím, že netušil, že je zmíněný člověk skutečně postižený. Novinář však toto tvrzení dementoval, s tehdy ještě prezidentským kandidátem se už setkal v minulosti několikrát.

ata

 

Share

One comment

  1. Jenom malá drobnost ke panu Kovaleskimu – je to velmi významný novinář, nositel Pullitzerovy ceny z roku 2009, za rozkrytí skandálu kolem guvernéra Eliota Spitzera. A to je ten člověk, kterého se pokoušel Trump zesměšnit.

    Jinak děkuju za článek 🙂

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*