S jarem přichází i do divadel nová energie. Čerpá z ní i Katka Petrášková ze Souboru unikátně unylých divadelníků, který u nás hraje už 20. sezonu. Spolu s kolegyněmi herečkami vymyslely unikátní neotřelý počin a připravují na květen JARNÍ FASHION BAZAR, jehož výtěžek pomůže Divadlu BARKA.  Že 11. květnové odpoledne rozhodně nebude unylé, už můžete vytušit nyní – poté, co si přečtete rozhovor s autorkou projektu. A také můžete na facebooku akce sledovat, jaké módní kusy můžete na bazaru zakoupit.

Jak Vás napadla zrovna tahle myšlenka a jakou úlohu v ní hraje soubor SUUD?

Chtěla jsem jen nějak finančně pomoci Divadlu Barka, ve kterém už skoro 20 let hrajeme. A protože různé charitativní koncerty pro Barku se už pořádají, tak jsem přemýšlela, co by se dalo v divadle ještě udělat. Něco, co tam ještě nebylo, a čemu alespoň trochu rozumím. A protože se živím jako Visual Merchandiser, tak finální volba padla logicky na uspořádání Fashion Bazaru. Dámské osazenstvo souboru SUUD se aktivně podílí na přípravě a organizaci a v den D budou obsluhovat zákaznice. ????

 

Bazary, sekáče a různé burzy, kde člověk může obměnit šatník, se stávají čím dál oblíbenější. Bude Jarní Fashion bazar v něčem jiný?

Rozhodně bude jiný na pohled. Nebude to žádný volný prostor, kde by bylo navěšené oblečení vedle sebe bez logiky a estetiky. Budeme se snažit vytvořit malé kolekce, které budou obsahovat nanejvýš tři barvy, a vše bude ohraničené divadelním jevištěm. Takže se to bude spíše podobat divadelní scéně, která má představovat boutique s oblečením.

 

Jaký styl oblečení v bazaru především najdeme? Je nějaký typ, který v nabídce převažuje?

V nabídce je pouze dámské oblečení, protože statisticky chodí na takovéto typy akcí hlavně dívky a ženy. Snažily jsme se vybírat opravdu kvalitní věci, které jsou buď nadčasové nebo naopak jsou to produkty must have této sezóny. V nabídce máme i samozřejmě doplňky jako bižuterii, šátky, pásky, kabelky atd.

 

 

Můžou lidé přispívat i darováním oblečení do bazaru?

Rozhodně můžou, ale bohužel nebereme úplně vše. Snažíme se, aby oblečení nebylo vytahané, seprané, s dírkami nebo skvrnami, prostě takové, které bychom si samy v obchodě koupily.

 

Jako propagaci fotíte oblečení v různých situacích, s různými rekvizitami. Má to nějaký hlubší smysl? Prodáváte i příběh nošeného oblečení?

Na našich facebookových stránkách Jarní Fashion Bazar dáváme 3x do týdne fotografie, na kterých se snažíme ukázat, že i s oblečením z bazaru můžete vytvořit skvělý nadčasový outfit a zároveň seznamujeme s novými módními trendy pro jaro a léto 2019.

 

Proč podporujete zrovna Barku?

Jednoduchá odpověď. Protože si to zaslouží. V Brně neexistuje jiné divadlo, které by dávalo začínajícím divadelníkům a ochotníkům pocit profesionálnosti, proto je smutné, že je stále ostatními přehlíženo a musí si na svůj život vydělávat svépomocí. A taky prostě proto, že je Barka domovem našeho divadelního souboru SUUD. A domov si musíme hýčkat.

(ata)