Do kampaně To dáááš se může zapojit kdokoli. Vyvrcholením bude běh od pramene Vltavy k prameni Labe

4.9.2017

kampaň To dáš 2Až do 24. září si kdokoli může vybrat nějakou osobní výzvu, kterou se pokusí splnit, a úspěch oslaví nebo neúspěch zahojí tím, že přispěje na projekt Startovací a podporované bydlení. Ten realizuje Česká asociace paraplegiků. Finanční podpora je samozřejmě možná i bez plnění výzvy. Dárci mohou přispívat online (převodem na účet nebo kartou) na www.darujspravne.cz/to-daaas, kde najdou další informace.

Sbírková kampaň vyvrcholí výzvou Reného Kujana, který se od 9. do 16. září vydá na maratónskou pouť. „Poběžím trasu dlouhou 350 km od pramene Vltavy k prameni Labe. Osmidenní cestu zdolám jen s vybavením, které poberu s sebou. Jíst a pít mohu jen to, co si po cestě najdu nebo ulovím,“ vysvětluje Kujan. Pokud uspěje, bude zapsán do České knihy rekordů.

„Na šumavské Kvildě chystáme u příležitosti Reného startu program pro rodiny. Začne v sobotu 9. září v 11 hodin. Děti i dospělí se také mohou k Renému připojit a absolvovat s ním dvoukilometrový běh na Jezerní slať nebo trasu dlouhou 4 km na Horskou Kvildu, kde budou pro běžce připraveny odměny,“ zve na setkání Jitka Švejcarová z ČSOB, která celou kampaň zaštítila.

Účelem kampaně je zajistit roční provoz bytů a souvisejících služeb částkou 600 tisíc Kč. Cílem je vybrat 300 tisíc Kč. Generální partner, skupina ČSOB, totiž každou vybranou korunu zdvojnásobí.

(mp)

 

BOX

René Kujan

Ultramaratónec René Kujan sám prodělal úraz s poraněním páteře, naštěstí bez trvalých následků. Když se vrátil k běhu, spojuje své sportovní výkony s podporou vozíčkářů. Má za sebou řadu unikátních výzev a je držitelem několika rekordů.

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*