Ve spolupráci s Ligou vozíčkářů a Centrem Kociánka jsme loni v předvánočním čase uspořádali výlet pro patnáctiletého Dominika na zápas UEFA Evropské ligy mezi SK Slavia Praha a Zenitem Petrohrad. Třešničkou na dortu bylo pro Dominika setkání s hráčem A-týmu STANDOU TECLEM.

V předvánočním čase jsme využili zápasu UEFA Evropské ligy, abychom udělali radost patnáctiletému Dominikovi. Dominika sužují doživotní následky autonehody, která se stala před pár lety. Do té doby byl aktivním fotbalistou a zapáleným fanouškem. 

[box type=“info“ ]Teamspire Je tým dvou mladých nadšených fotbalistů, kteří sdílí společnou vizi motivovat ke sportu co nejvíce lidí. „Věříme, že sport by měl být hlavně zábava, a když se při něm mimoděk i něco naučíme, povedl se nám malý zázrak. Proto jsme se rozhodli psát o fotbalu v angličtině a organizovat v angličtině různé mezinárodní sportovní akce jako turnaje, kempy, soutěže atd. Sport totiž není jen skvělým prostředkem, jak se nenuceně učit cizí jazyk, ale také boří hranice a sbližuje lidi jako máloco jiného.“ www.teamspire.eu [/box]

Dominika jsme vyzvedli v centru Kociánka spolu s jeho vychovatelem Davidem a mohli jsme se vydat na výlet. Cesta do Prahy uběhla opravdu rychle, jednak se nám na dálnici naštěstí vyhnuli komplikace a za druhé jsme si skvěle pokecali a zjistili, že i po tolika hodinách strávených v autě si pořád máme, co říct. Prostě skvělá banda. Do Prahy jsme dorazili s mírným zpožděním, což se nám moc nehodilo, protože pro Dominika bylo domluveno překvapení v podobě setkání s fotbalistou A-týmu SK Slavia Praha Standou Teclem. Standa předal Dominikovi podepsaný dres a šálu. Vtipné bylo, že nás Standa musel nahánět po celém parkovišti, jelikož chtěl ještě podpořit kluky v šatně před zápasem. Standa je sympaťák a tímto bychom mu chtěli ještě jednou poděkovat!

 

Slavia vyhrála a postoupila ze skupiny do vyřazovacích bojů Evropské ligy, což pro nás znamená možnost udělat někomu radost i na jaře, ať už Dominikovi nebo někomu jinému. Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli a těšíme se na další spolupráci.

Jan Kolařík (na fotce vlevo)

  • Aktivní fotbalista (rakouský tým SVU Japons)
  • Vedoucí fotbalových táborů, organizátor turnajů a fotbalových i mimofotbalových projektů
  • Inženýr kvality pro mezinárodní zákazníky ve výrobě elektromotorů
  • Nadšený sportovec a cestovatel