Olympijský sport, který jste možná viděli v televizi. Curling přináší sportovní vyžití a zábavu, utužuje kolektiv a představuje nevšední zážitek, který si užijí lidé v jakékoliv zdravotní i fyzické kondici. Teď si ho můžete zahrát i v Brně. Letos na podzim se slavnostně otevřely brány první brněnské curlingové haly v areálu Nové Zbrojovky v Židenicích. A my se už těšíme na únor, kdy tu uspořádáme Benefiční turnaj Ligy vozíčkářů.

Halu nadšeně využívají brněnští curlingoví reprezentanti, firmy, které tu pořádají večírky a teambuildingy, party přátel, školy i rodiny s dětmi, které si přijdou jen tak zahrát. Nově se v hale konají kurzy pro začátečníky, otevřené herní večery a další zajímavé akce. Přes online rezervační formulář na webu www.curlingbrno.cz si může termín zarezervovat kdokoliv.

Curling si opravdu mohou zahrát všichni bez omezení. Není tolik fyzicky náročný jako jiné sporty. Ve světě ho běžně hrají i lidé na vozíku. Veškeré curlingové vybavení vám zapůjčíme a naši instruktoři vás naučí, jak hrát, vysvětlila Lucie Hušková, marketingová manažerka spolku Curling Brno, který curlingovou halu provozuje.

Zapište si do diáře únorový benefiční turnaj

Během sezóny, která potrvá zhruba do dubna, se v hale pořádá několik brněnských, republikových i mezinárodních curlingových turnajů. Jedním z nich je Benefiční turnaj Ligy vozíčkářů, který pořádáme v sobotu 29. února 2020. Akci podporuje Curling Brno a jeho dlouhodobí partneři – textové studio COPYBARA a DOMA realitní makléři.

Na benefičním turnaji bude připravený i tým odborníků, kteří mají zkušenosti se zapojením hráčů na vozíku. A to je právě cílem benefiční akce. Chceme povzbudit nejen zdravé hráče, ale obohatit týmy o ty handicapované. Umožňujeme vytvořit kombinovaný tým, uvedla Lenka Uldrijanová, fundraiserka a PR manažerka Ligy vozíčkářů.

Poznamenejte si proto do diáře únorový turnaj. Máte-li zájem zapojit se do Benefičního turnaje Ligy vozíčkářů, napište na e-mail lenka.uldrijanova@ligavozic.cz. Budeme rádi, když se zúčastníte. Brzy vám přineseme podrobnější informace.

Přečtěte si více o curlingu v Brně na www.curlingbrno.cz.