Vozík jako stroj na zmrzlinu nebo vznášedlo

30.8.2018

„Přisedni si“ je výzva pro člověka, kterému uděláte vedle sebe místo.  Chcete si s ním povídat, vzájemně se poslouchat, zkrátka společně trávit čas.

Právě proto nese stejný název, tedy “Přisedni si” osvětová kampaň Ligy vozíčkářů, která otevírá dětem a mladým lidem svět hendikepu.

Formou interaktivního workshopu se děti mohou seznámit s příběhem vozíčkáře, vyzkoušet si různé kompenzační pomůcky a uvědomit si tak odlišnosti života lidí s postižením. Účastníci besedy mnohdy na vlastní kůži například zjistí, že projet dveřmi na invalidním vozíku do jejich třídy není vůbec jednoduché a že by hendikepovaný kamarád potřeboval pomoct.

Ačkoliv je nejčastěji místem konání workshopu školní třída, přisednout si děti a mladí mohou i jinde.
Naposledy jsme navštívili Mahenovu knihovnu nebo příměstský tábor v Praze. Děti měly za úkol namalovat vozík, který by vozíčkářům nejvíce pomohl. A tak se pod rukama malých designerů začal rodit vozík se zmrzlinovým strojem nebo speciální vozík s vrtulemi, který by pomohl vozíčkáři podívat se na svět z výšky.

Na některé obrázky se můžete sami podívat. Škoda jen, že vám neumíme zprostředkovat nadšení, s jakým děti o svých nápadech mluvily. Bylo znát, že se snažily využít informací, které na workshopu načerpaly, přitom se však nechaly vést svojí fantazií.

Právě toto krásné propojení zábavy a poučení Přisedni si přináší. A my v ní stále vidíme smysl. Chcete také ve své škole, v kroužku nebo oddíle zažít náš workshop?

Napište na e-mail ladislava.blazkova@ligavozic.cz.

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*