Vojtovka a infekce

15.12.2014

Jsem asi šílená, ale teplotu a bolest v krku jsem nikdy nepovažovala za důvod vzdát se rehabilitace. Tak jsem byla po cvičení trochu víc unavená, no.

Až fyzioterapeutka na Vojtovu metodu mi vysvětlila, že jsem úplně mimo. Kvůli své základní nemoci jsem dost fyzicky omezená a jakákoliv jiná nemoc je pro mě a hlavně mé tělo velikou zátěží. Navíc jsem se dozvěděla, že Vojtova metoda a antibiotika se nemají vzájemně rádi a jakékoliv cvičení má potom nulové účinky.

Tak tedy vše zkusím po novu. Pěkně si lehnu do teplých peřin, budu pít teplý čaj s medem a jíst vitamín a antibiotika. A výsledek se dostavil až neuvěřitelně rychle. Teploty velmi rychle pominuly, tělo si odpočíváním fakt orazilo a  jakmile znovu nastoupila fyzioterapeutka na Vojtovu metodu, byla i ona velmi milé překvapená. Moje základní nemoc se výrazně nezhoršila a mohly jsme pokračovat ve cvičení tam, kde jsme skončily.

Moje doporučení je zřejmé: ač jsem workholik, nikdo z nás není nepostradatelný. Tu chvilku, když marodíme, se svět nezblázní a nám bude v teplé postýlce s teplým čajem moc dobře.

 

Monika Henčlová

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*