Ojedinělá akce pro hendikepované a pečující. Dobrá příležitost k odpočinku, k novým kontaktům, zábavě i cesta k informacím, která nebolí. Srpnové víkendové setkání na Lize s názvem Provětrej kolečka je první svého druhu a hovoří o něm organizátor Libor Doležal.

 

Proč vlastně tento víkend Liga pořádá? Kdo s nápadem přišel?

Hlavním cílem akce Provětrej kolečka je seznámit pečující s nabídkou služeb Ligy a pomocí bohatého programu přirozeným způsobem navázat s pracovníky Ligy vztah postavený na důvěře. Během akce budou pečující moci nahlédnout do naší zážitkové kuchyně a ochutnat tak styl naší práce s klienty.

Nápad uspořádat akci tohoto charakteru vznikl v jarních měsících na našich poradách. Postupem času se ještě vyvíjel.

 

Proč zrovna na Lize? V čem je to lepší než výjezdní pobyt?

Jak už jsem uvedl, jedním z cílů akce je seznámit účastníky s nabídkou služeb Ligy a to je ideální přímo na základně. Myslím, že nejde srovnávat, co je lepší nebo horší. Jedná se o nultou akci, kterou je ideální uspořádat na Lize.

V budoucnu se chceme zaměřit spíše na pobytové akce, které je lepší realizovat mimo Brno. Chystáme týdenní a víkendové výjezdní pobytové akce se zážitkovým programem pro naše klienty, jejichž cílem je mimo jiné odlehčit pečujícím, kteří se o ně celoročně starají a potřebují si odpočinout. Letos na podzim připravujeme první víkendovku pro dospělé.

 

Máte v plánu takových víkendových setkání na Lize pořádat víc?

Záleží na tom, jak srpnová akce dopadne a na základě zpětné vazby se rozhodneme jak dál.

 

Máte zatím dost zájemců nebo se ještě můžou lidé hlásit?

Zájem je místa dost, neváhejte se zapojit.