Tu a tam se u nás točí benefice. Protože je Barka sama projektem, který potřebuje donátory jako sůl, bývají často určeny na provoz našeho divadla. Ovšem někdy to tak není. Občas jsou finance ze vstupného určeny souborům, někdy jiným neziskovkám či organizacím. Pak se občas na jevišti odehrávají dobročinná představení, která otevírají příběh konkrétního člověka. A u těch speciálně jsou pak dojmy diváků ještě silnější.

Už podruhé u nás vystoupilo Dětské taneční studio Ondrášek se svou přehlídkou báječného tanečního umění okořeněného lidskostí i čirou dětskou radostí. Loni děti tančily pro Danielka, letos benefice pomáhala Jasmínce, krásné mladé slečně, která skončila po úraze s těžkým kombinovaným postižením. Její tatínek napsal souboru Ondrášek krásná slova, která vám, jako takovou předzvěst svátečních dnů plných porozumění a lásky k bližnímu, také chceme předat: 

Přeji pěkný den.
Rád bych tímto vyjádřil svoje poděkování Dětskému tanečnímu studiu Ondrášek za benefiční představení pro Jasmínku. Samotné vystoupení bylo moc krásné, pestré, plné dětské radosti z pohybu i viditelného úsilí všech zúčastněných i jejich vedoucích. Užili jsme si to. Jasmínka měla největší radost z darované kočičky. Těší nás také získaná finanční podpora, kterou rozhodně využijeme pro Jasmínku co nejlépe. Nejspíš na nový kočárek vhodný do terénu a na výlety do přírody. To nejdůležitější, co oceňuji, je však vaše vůle dělat něco pro druhé, rozdávat radost prostřednictvím pohybu, hudby, lidových tradic, spontánnosti i společné činnosti. To je v dnešní době velmi důležité, dávat dětem pozitivní příklad a smysluplnou činnost. Pokud beru Jasmínčino zranění a úděl z hlubšího duchovního hlediska, je jejím posláním probouzet v lidech ne soucit, ale jejich srdce a to nejlepší, co v nich je. A to se opravdu děje. A vy to svojí činností děláte také.
Ještě jednou za Jasmínku a celou rodinu děkuji a držím palce pro všechno, co děláte.
Antonín Tomek, tatínek Jasmínky

Jak se dětem vystoupení povedlo, můžete posoudit z fotografií. Energií, která ten večer v Barce byla, jen tepou. Stejně jako děti všech věků. Děkujeme, že jsme mohli být součástí tohoto projektu a přejeme vše dobré dětem, pedagogům i celé rodině Tomkových. 

(ata, foto DS Ondrášek)