Kdo nevidí, ať o to lépe poslouchá,
uslyší sovu v letu v mlází koloucha.

Kdy neslyší, tak ať má oči na stopkách,
uvidí stopy lišky i jak roste hrách.

Kdo nemá v nohách, ať zas více v rukou má,
dojede na kraj světa s čtyřma kolama.

Kdo má všechno, nemá žádných nemocí
může jiným a i sobě pomoci.

Slova téhle písničky zazní na pódiu Barky v pondělí 24. června od 17.00. Jsou totiž součástí nového představení a následných workshopů pod společným názvem Nevídáno, neslýcháno… Tak to rozjedem! 

Za vše může projekt Přisedni si, který pracuje s dětmi a mládeží – snaží se jim předat poselství o tom, že hendikepem život nekončí a že není úplně marné se s hendikepovanými lidmi bavit a přátelit se s nimi. Už léta jezdíme s naším programem do škol, tentokrát budeme od září zvát školy k nám, do Barky. 

Pozve je jak naše kolegyně Ladislava Blažková (vozíčkářka), tak i další umělci – nevidomí, neslyšící i zdraví kolegové, kteří to všechno pomůžou rozjet. Ale předně se na děti bude těšit parta princů, princezna, čaroděj, babka kořenářka a další pohádkové bytosti. Vždyť v pohádce je všechno možné a všechno úplně přirozené, bez známek ostychu, strachu nebo hanění. 

24. června zveme všechny příznivce Ligy, kteří mají malé děti (ideální věk  5 – 11 let), aby se přišli na předpremiéru podívat. Užijí si báječné odpoledne plné dalších aktivit a her. A nám tím velmi pomůžete, protože správná zpětná vazba, to je nedocenitelná pomoc. 

(ata)