Nekamenujte úředníky, nebo…

2.9.2018

Před časem jsem od Katek, kolegyněk z naší poradny, zjistil, že brněnští politici rozhodli o tom, že uzavřou střed města autům, a to i vozíčkářským.

Rozhodně nejsem odpůrcem pěších zón v městských centrech, ale skutečnost, že vjezd bude dramaticky omezen i pro vozíčkáře, mně nepřipadá rozumná. Největším problémem hned ze startu byl zoufalý nedostatek informací. A to vždycky dává prostor dohadům a spekulacím. Reakce odboru dopravy dávala tušit, že problém s krycím názvem „ZTP/P“ díky nám teprve objevují. A do toho přišla informace, že zákazové značky, které dnes už uzavírají brněnské centrum, nejsou podle Policie ČR v souladu se zákonem. CHA!

A tak jsme se s Katkou Bulantovou vydali k vedoucímu odboru dopravy magistrátu města Brna. Tedy zastupujícímu, ten původní se prý nedávno rozhodl abdikovat. Zdravotní důvody?!?

Po čtyřiceti minutovém čekání (už jsme byli skoro na odchodu) jednání začalo. Vyčerpaný zastupující šéf po desítkách více či méně rozhořčených telefonátů předložil naší minidelegaci soupis informací pro ZTP. A to informací veskrze pozitivních. Taky čekal pochvalu… A my mu ji udělili.

Město Brno zavádí zároveň dva nové způsoby parkování v centru, a k tomu ještě značné omezení práva vjezdu do centra. Každý, kdo vjede, bude vyfocen a po nějakém týdnu, spíše měsíci, dostane pokutu… Tedy pokud předem nenakrmí úředního šimla otepí papíru.

Pokud už tedy rozhodnutí o pokutě dostanete, nebojte, je to řešitelné i dodatečně, ale počítejte s tím, že to bude stát nějaké telefonování, kopírování, poštovné, možná i ověřený podpis.

Marně přemítám o tom, proč valem přibývají politická řešení, která znamenají nová úřednická místa, řadu výběrových řízení na milionové investice do technologií a systémů fízlujících nic netušícího občana. A ještě proklamované účely těchto umělohmotných opatření nebývají ani zdaleka naplněny.

Volíme špatně?!?

Zdeněk Škaroupka

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*