Camino na kolečkách

2.9.2018

Jan Dušek a Petr Hirsch o jejich 640 km dlouhém putování do Santiaga de Compostela na vozíku. Jan Dušek je odhodlaný člověk s roztroušenou sklerózou, který se snaží ukázat, že na vozíku život nekončí.

Beseda se koná u příležitosti dernisáže výstavy, kterou můžete v divadle Barka shlédnout od 15. září 2018, vždy v časech divadelních vystoupení.

Jan Dušek (38), který trpí progresivní formou roztroušené sklerózy, se rozhodl pokořit tzv. Svatojakubskou pouť na invalidním vozíku a dojít do Santiaga s prosbou o zpomalení průběhu nemoci. Na cestu se vydal se svým devítiletým synem, několika přáteli a filmovou kamerou ve dnech 10. 5. – 13. 6. 2017. Organizátorem cesty je známý poutník Petr Hirsch (projekt Pěšky kolem světa). Počin Jana Duška chtěla režisérka Eva Toulová spolu s kameramanem Tomášem Lénárdem, kteří potovali pěšky s ním, zaznamenat v celovečerním dokumentu CAMINO NA KOLEČKÁCH.
Smyslem dokumentu i cesty samotné je ukázat, že na vozíku život nekončí, a že i v těžké životní situaci je možné si plnit své sny. Jan Dušek se tak může stát inspirací pro další nemocné i vzorem pro svého malého syna.

Rezervace vstupenek na barka@ligavozic.cz nebo formou SMS na 608 635 578.

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*