Největší rozhledna v Krkonoších otevírá zkraje července

27.6.2017

Stezka korunami stromů v KrkonošíchNa úpatí Černé hory nedaleko Janských Lázní finišuje výstavba obří dřevěné rozhledny. První návštěvníky přivítá Stezka korunami stromů v neděli 2. července. Atrakce, jejíž součástí je unikátní podzemní naučné centrum, je zcela bezbariérová.

Vyhlídková věž je vysoká 45 metrů a celá trasa až na vrchol, po které se lze vydat i na vozíku, s kočárkem nebo třeba prarodiči, je dlouhá 1 511 metrů. Na větších panelech a 40 menších informačních tabulích vybavených kukátkem, rozmístěných po celé stezce, se návštěvník dozví spoustu zajímavosti o přírodě. Čekají na něj i tři didaktická zastavení a tři adrenalinová zákoutí, kde si může vyzkoušet udržení rovnováhy v průhledu, který pod sebou odhaluje zdánlivě nebezpečnou propast.

Kromě jedinečných výhledů do korun stromů a na panoráma Krkonoš nabízí stezka také výlet do podzemí. V jeskyni o rozloze 150 metrů čtverečních se turisté dozvědí vše o životě pod povrchem a na vlastní oči uvidí spletitý kořenový systém lesa.

Stezka bude slavnostně otevřena v neděli 2. července. Součástí této události je zábavný doprovodný program: vystoupí skupina The Tap Tap nebo třeba zpěvačka Ewa Farna. Děti do 14 let budou mít výjimečně vstup zdarma.

Novou rozhlednu lze navštívit po celý rok, zavřeno bude jen na Štědrý den. Další informace včetně vstupného jsou zveřejněny na stránkách www.stezkakrkonose.cz.

 

Další podobné atrakce

– Stezka korunami stromů Lipno

Otevřena byla v roce 2012, nabízí skvělé výhledy na Šumavu a Lipenské jezero, případně i na vzdálené vrcholky Alp. Točité chodníky bez schodů a náročných stoupání o délce 675 metrů, které dovedou návštěvníka až do výšky 40 metrů, bez problémů zvládají i vozíčkáři a rodiny s kočárky.

 

– Stezka v oblacích v Dolní Moravě

Je vysoká 55 metrů a jde o spleť propojených dřevěných cest o celkové délce 750 metrů. Z masivního chodníku se i vozíčkářovi naskytnou úchvatné výhledy na pohoří Králického Sněžníku s údolím řeky Moravy, na hlavní hřeben Jeseníků, Orlické hory a Krkonoše. Rozhledna se nachází v Dolní Moravě poblíž chaty Slaměnka, otevřena byla v prosinci 2015.

 

– Stezka v korunách stromů v Bavorském lese

V provozu je od září 2009, měří celkem 1300 metrů a vede nad zemí ve výšce od 10 do 25 metrů. Mírně terasovitý terén a koncepce lávky zaručují, že nikde není překročeno 6% stoupání. Stezka je bezbariérová a jejím vrcholem je vyhlídková věž, vysoká 44 metrů. Atrakce je vzdálena asi 30 kilometrů od hraničního přechodu Strážný.

(mp)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*