Burza filantropie se zabydluje v dalších krajích

27.6.2017

logo-bf-color-600Je to potěšující zpráva. Burza filantropie, která vznikla a po několik let se konala v Pardubickém kraji, expanduje do dalších regionů. Letošek je zřejmě přelomový: o finance od sponzorů poprvé usilují i neziskovky z Kraje Vysočina a Jihočeského kraje. Druhým rokem se tato akce navíc koná i ve Středočeském kraji.

S nápadem přišla Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. Oč jde? Organizátoři zajistí firmy ochotné dát peníze na veřejně užitečnou aktivitu. Na internetu pak tito donátoři a veřejnost svými hlasy rozhodují o tom, které projekty se dostanou do finále. To se odehrává na předem určeném (většinou bezbariérovém) místě, kde se zástupci firem a neziskovek setkají tváří v tvář. Lidé z nevládek představují své záměry, mecenáši se jich ptají na vše, co je zajímá, a nakonec se poradí mezi sebou a oficiálně vyhlásí, kolik peněz komu darují. Mezi diváky jsou nejen příznivci a členové finálových neziskovek, ale i novináři a pozorovatelé, kteří zvažují, zda se do burzy příště nějak zapojí.

Firem, které jsou ochotné poskytnout finance, rok od roku přibývá. O jejich přízeň se pochopitelně ucházejí i organizace lidí s postižením. Třeba v pardubickém finále v minulosti uspěla Česká abilympijská asociace s nápadem pořídit si včelstva a stáčírnu medu nebo Křižovatka – handicap centrum se záměrem zakoupit unikátní rehabilitační přístroj pro vozíčkáře.

burza-filantropie-chrudim0615_denik-630Komplexní informace o letošních burzách filantropie (se spádovou oblastí totožnou s okresy) lze najít na stránkách www.burzafilantropie.cz. Za uvedení stojí termíny podzimních finále, která jsou otevřena široké veřejnosti. Navštívit je a získat inspiraci, jak realizovat své veřejně prospěšné záměry, může kdokoli.

 

PODZIMNÍ FINÁLE

město                                                  termín

Litomyšl                                             4. října

Ústí nad Orlicí                                   18. října

Mělník (pilotní burza)            29. června

Mělník (ostrá burza)                           říjen

Jihlava                                                11. října

České Budějovice                              25. října

(mp)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*