MPSV porušuje zákon o ochraně osobních údajů

30.1.2013

Úřad pro ochranu osobních údajů ukončil v minulých dnech kontrolu MPSV zaměřenou na zpracování osobních údajů při vydávání karty sociálních systémů.

Shledal, že došlo k porušení zákona o ochraně osobních údajů, neboť zvláštní právní předpis v souvislosti s vydáváním karty sociálních systémů neupravuje  zmocnění MPSV k předání osobních údajů oprávněných osob a příjemců dávek ČS, a.s. v rozsahu stanoveném smlouvou, kterou uzavřelo MPSV s ČS, a. s. a ani těmto osobám nezakládá povinnost založit účet u soukromé bankovní instituce, v daném případě ČS, a. s. Z výsledků kontroly je třeba dovodit, že MPSV neoprávněně předává osobní údaje oprávněných osob a příjemců dávek České spořitelně, a.s. aniž by k tomu byl zákonný důvod. Odstranit závadný stav bylo uloženo ve lhůtě do 30. 6. 2013. S MPSV bude zahájeno správní řízení.

Zdroj: http://www.uoou.cz

Upravila lum

Share

One comment

  1. Comparaison pic à mon Louis Vuitton bourse française (Porte Monnaie Viennois) dans Vernis Amarante qui est un type de cuir verni utilisé par BT. La couleur Amarante est très similaire à CL Bourgogne métal, mais celui-ci semble avoir des nuances plus rouges et est moins sombre par rapport à BT.Les chaussures sont très à l’aise comme je m’y attendais. Ils ont un look Bianca mais est mieux équilibré avec un talon plus épais. Je n’ai jamais été un fan de la Bianca pour cette raison. J’ai trouvé l’orteil est trop ronde et maladroit par rapport à son talon mince.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*