Benefiční turnaje Ligy vozíčkářů spojují sport a dobročinnost. Stejně tomu bylo  také 29. 2. 2020. Účastníci se utkali v curlingu.

Curling přináší sportovní vyžití a zábavu, utužuje kolektiv a představuje nevšední zážitek, který si užijí lidé v jakékoliv zdravotní i fyzické kondici. Teď si ho můžete zahrát i v Brně. Letos na podzim se slavnostně otevřely brány první brněnské curlingové haly v areálu Nové Zbrojovky v Židenicích. Poslední únorový den hala patřila benefičnímu turnaji Ligy vozíčkářů.

Ligového turnaje se zúčastnilo 12 týmů po 4 až 5 hráčích, které ve svém středu měli i vozíčkáře. Právě skutečnost, že lze utvořit tým se zdravými i hendikepovanými hráči, byla přidaná hodnota turnaje. „Chceme povzbudit nejen zdravé hráče, ale obohatit týmy o ty hendikepované. Umožňujeme vytvořit kombinovaný tým,“ uvedla Lenka Uldrijanová, fundraiserka a PR manažerka Ligy vozíčkářů.  Hendikepovaní zaměstnanci tak mohou hrát se svými kolegy. Cílem celé benefice je ukázat, že sportovat a bavit se můžeme společně bez ohledu na zdravotního omezení.

„Bylo skvělé si zkusit novou věc, opravdu jsme si to užili,“shrnul dojmy za všechny hendikepované hráče vozíčkář  Tomáš Pětník.

Po celou dobu si diváci i hráči mohli zakoupit teplé občerstvení z Jean Paul´s Restaurant a výbornou kávu od ŽÍLA COFFEE.

Turnajem nás provedla moderátorka Gabriela Mrkvicová. Naše poděkování patří generálním partnerům IDEAL-Trade Service, spol. s r. o., Comdata Czech a. s.; VÝTAHY BRNO, s. r. o. a partnerovi CCI Czech republic s. r. o. Turnaj vzniká také za podpory Doma realitní makléři a COPYBARA textové studio.

O zapojení hráčů na vozíku i o profesionální průběh turnaje se postaral tým Curling Brno, díky kterému se akce konala.

Výtěžek benefičního turnaje činí neuvěřitelných 135 650 Kč.
Celá částka bude využita v letošním roce na projekt „Přisedni si“.

 

Fotografie pořídil Dominik Gregor https://ligavozickaru.rajce.idnes.cz/1._BENE_STONES_Turnaj_v_curlingu/