Pozvat klienty a podporovatele k nám na Ligu a strávit s nimi příjemný čas, to byl základní cíl Dne otevřených dveří, který se konal 12. 2. 2020. Poetické datum plné dvojek posloužilo také k tomu, abychom ukázali, jak jsem se posunuli v naší přestavbě. Otevřený prostor, kde většinou vedeme jednání s klienty i partnery se naplnil hosty.  Dalším prvkem „nové Ligy“ je recepční pult, za kterým se každý den střídají a usmívají Soňa a Tomáš. Nejinak tomu bylo na Dni otevřených dveří.

Zajištění bydlení člověka se zdravotním postižením mimo instituci je samo o sobě poměrně složitou záležitostí a dosažení samostatnosti je další komplikací. Sdružují se zde problémy sociální, psychologické, finanční, společenské a také problémy související s druhem a mírou zdravotního postižení. Proto, napříč službami budujeme tzv. metodickou řadu bydlení, která začíná nácviky a poradenstvím v rámci stávajících služeb, pokračuje specifickými činnostmi v Tréninkovém bytě, který právě budujeme. Ten nabídne možnost nácviku činností nezbytných pro samostatné bydlení, ale také nové technologie a prostorově nastavitelné kompenzační prvky podporující sebeobsluhu klienta. Na to, jak se Tréninkový byt vyvíjí se mohli hosté také podívat.

Nechyběla dobrá káva ani buchta, kterou pekli klienti Centra denních služeb. Krásnou atmosféru dokreslovala klavírní hudba.
Zkrátka to byl moc pěkný ligový návštěvní den.