Kulatý stůl s Ligou o Lize

23.6.2018

Setkání a otevřená debata o službách a aktivitách Ligy vozíčkářů
PROČ MÁTE PŘIJET?
Chceme znát Váš názor na stávající služby Ligy vozíčkářů, podněty, co bychom měli změnit, zlepšit. Chceme slyšet, co potřebuje naše cílová skupina, co potřebujete Vy, v čem Vám můžeme pomoci. Potřebujeme Vaši zpětnou vazbu. Pomůžete nám, abychom byli skutečně „Vaše Liga?“
KOHO ZVEME?
Určeno pro klienty současné i bývalé, rodinné příslušníky klientů, podporovatele, dobrovolníky a všechny, kteří nám mají co říci. Sympatizanti i nesympatizanti Ligy jsou vítáni.
O ČEM SE BUDE DISKUTOVAT?
1. Osobní asistence
Vaše zkušenosti se službou osobní asistence (pozitivní i negativní), střídání asistentů, nepokryté asistence, emoční tlak ve službě.
2. Ligové služby obecně
V čem spatřujete kvalitu služeb nebo naopak jejich nedostatky?
Pokrývá naše nabídka a kvalita Vaše potřeby?
Jak jste spokojení se službami a aktivitami Ligy?
Pomozte nám najít naše rezervy.
3. Diskuze, náměty na další KULATÝ STŮL s LIGOU II.
Vaše postřehy a podněty pro případná další setkání.

KDY? Středa 27. 6. 2018, v 17:00
KDE? Budova Ombudsmana – Veřejného ochránce práv, Údolní 39, Brno, Velký sál

Pozvání ředitele

Oslovuji Vás proto, že se setkáváte nebo jste se v minulosti nějakým způsobem setkal/a s Ligou vozíčkářů ať už na nějaké akci, nebo jako zaměstnanec, klient, dobrovolník nebo podporovatel.
Ligu a ligové lidi znáte a máte s nimi nějakou zkušenost. Dobrou či špatnou. Proto bych Vás velmi rád požádal o drobnou laskavost.
Liga vozíčkářů prožívá nelehké období. Je nucena čelit ekonomickému tlaku, mnoha organizačním problémům, ale hlavně katastrofální situaci na trhu práce. Jednoduše – nejsou lidi. Markantní je to zejména v osobní asistenci, kterou považujeme za stěžejní službu, za naši vlajkovou loď. Tým asistenčních pracovníků se opakovaně rozpadal, a to se nepochybně odráží na výsledcích naší práce. Poprvé v historii jsme nuceni čelit stížnostem ze strany klientů, což je pro nás alarmující. Jsme však odhodlaní problémy řešit.
Velkou starost nám ale dělají problémy a stesky, které k nám nedolehnou. Ti, kdo je prožívají, si oficiálně nestěžují. Ne že bychom měli stížnosti rádi, ale jen komunikovaný problém lze vyřešit.
Udělejte nám proto, prosím laskavost a přijďte na neformální setkání, které pořádáme 27. června v budově kanceláře ombudsmana v ulici Údolní 39 ve velkém sále, a to od 17 do 19 hodin. Povězte nám u dobré kávy o všem, co vás zlobí, znepokojuje nebo co vám chybí – ať už v osobní asistenci, v jiných službách nebo v Lize jako takové. Bude to pro nás obrovská pomoc, inspirace a cenná zpětná vazba. A my uděláme všechno proto, abychom vaše podněty přetavili v dokonalejší, úspěšnější a atraktivnější služby lidem s tělesným postižením.
I když se nebudete moci našeho setkání zúčastnit, bylo by skvělé, kdybyste nám svoje postřehy mohli poslat třeba e-mailem na zdenek.skaroupka@ligavozic.cz

Zdeněk Škaroupka

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*