Jestli si myslíte, že je život na vozíku smutný, plný obtíží a chmurů, zajděte si na KRIPLÍKY. Tato částečně secvičená, částečně improvizovaná show vám zásadně upraví představy o hendikepu. Na svědomí ji má integrované Divadlo Járy Pokojského, které hraje už 20. sezonu, a to při sdružení Archa Community.

Je vám vozíčkářů líto? Po téhle inscenaci už nebude.
Divadlo Járy Pokojského

Pásmo skečů, scének, písní a stand-upů (v podání hlavních protagonistů vozíčkářů spíš sit-downů) je totiž plné sebeironie, černého humoru a lehce absurdních situací, které ovšem všechny do poslední vycházejí ze skutečných zážitků a událostí.

Autoři a hlavní představitelé večera, Libor Doležal, Daniel Rampáček a Michael Vidura, sesbírali historky, které se staly přímo jim nebo jejich hendikepovaným přátelům. Všechny výstupy spojuje téma nespoutaného života – sex, drogy a rock´n´roll. Co se stane při obyčejné cestě vlakem? Jak dopadne porod, když otec v přestávkách mezi kontrakcemi potřebuje osobní asistenci? Za jak dlouho se dají uklidit zvratky v bytě, když jsou všichni přítomní těžce tělesně postižení? Co se stane, když vás shodí z vozíku krásná mladá žena?

Zajímavé místo v příbězích i představeních mají osobní asistenti. Ti jsou zdánlivě v pozadí, avšak ve skutečnosti to jsou hybatelé děje i reálného života. Pásmo je otevřené a může se do něj kdykoliv přidat další historka z „kriplíkovského podsvětí“, případně se večer může proměnit v něco úplně jiného. Na premiéře na festivalu integrované tvorby FESTIN 2017 například chyběl jeden z hlavních herců a improvizátoři si s jobovou zprávou dne celkem slušně poradili. Žádný z večerů tedy nebude stejný, improvizace je na jevišti při tomhle počinu vyloženě cítit. Zážitek umocňuje zapojení diváků (nenásilné a dobrovolné) a blízkost ději. Hlediště se totiž v tomto případě smrskne na jeviště, kontakt s hercem je tedy dost intenzivní. 

Při představení jsou diváci vyzváni, aby vypsali hlášky, které je zaujmou. Jak to na premiéře dopadlo, můžete vidět na fotografiích:

Pokud vás tedy neodradily drsné výroky z jeviště, kontroverzní název i podtitul večera, který koresponduje se stylem autorského humoru, najděte si na jaře čas. Máte totiž splněný předpoklad k tomu, že se budete královsky bavit.

Vstupné: 100 Kč (benefiční, výtěžek putuje na aktivity neziskovky Archa community, z.s.)

Reprízy v Divadle BARKA:
17. března v 17 hodin
16. dubna v 19 hodin
14. května v 19 hodin

Rezervace: kriplici@vidurius.cz

[button color=“black“ size=“medium“ link=“http://divadlobarka.cz/program/“ target=“blank“ ]Program v Barce: březen 2018[/button]

(ata)