Konec syslení

26.3.2015

A je tu jaro. Je nejvyšší čas provětrat skříně, šatny, sklepy a garáže. Ani netušíte, kolik zajímavých věcí najdete. Vám už asi budou k ničemu, ale existuje spousta lidí, kterým by ty věci nějak pomohly.

Také jsem vyklidila prostory a našla kolečkové křeslo, které sama už neužiju, ale někomu jinému by mohlo pomoci. A tak jsem napsala inzerát a za vozík nechtěla moc. Během krátké doby přijela paní, která ještě jakžtakž chodí, ale kvůli postupující nemoci už to není nic moc. Díky vozíku se může jet podívat i na místa, která už obrečela. To byl ale hřejivý pocit. Vyklidila jsem sklep, někomu dalšímu udělala radost a mně bylo krásně u srdce.

Ráda bych vám všem tento postup doporučila. Ze svého bytu si nedělejte skladiště a raději všechny ty věci pošlete o dům dál. U zdravotnických potřeb to platí dvojnásob. Teď mám například šestnáct balíčků po deseti kusech inkontinenčních podložek. Je fajn mít pod sebou něco, co vsákne tekutiny, ale nepošle je o patro níž. Chráním si tak třeba matraci na posteli, ale také gauč nebo kolečkové křeslo, a pokud jsem na návštěvě, hostitelé jistě velmi ocení, že jim v domě část ze mě nezůstane.

Sami víte, že jako OZP lepíte díru dírou. Proč si tedy neusnadnit a nezpříjemnit život? Pořád je to přece život.

 

Monika Henčlová

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*