Kam se vydat o prázdninách?

12.7.2017

Pár tipů pro horké letní dny a vlahé prázdninové večery:

 

news_393  Festival Colours of Ostrava (19.–22. července) nabízí kromě skvělé muziky, divadla i filmu také vynikající zázemí pro návštěvníky se zdravotním postižením. Vozíčkáři se můžou těšit na zpevněné cesty, bezbariérové toalety, speciální tribuny, pomoc asistenta, bezbariérovou dopravu po Ostravě zdarma, zlevněné vstupné a bezplatný lístek pro doprovod, rezervace parkovacích míst přímo u vstupu. Kontaktní e-mail: bezbarier@colours.cz a telefon 731 932 768.

 

 

IFDomov sv. Josefa v Žirči na Trutnovsku láká na 16. Svatoanenské zahradní slavnosti. Benefiční akce pro zařízení pečující o lidi s roztroušenou sklerózou se letos koná v sobotu 22. července od 10 hodin, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Účast přislíbili např. mladý kytarista Matěj Rak nebo MUSICA PER GAUDIUM či Václav Uhlíř, který opět mimořádně rozezní zvonkohru v kostele. Na nádvoří bude jako vždy program pro děti, v parku na hlavní scéně vystoupí např. písničkář Michal Horák nebo kapela CHVÍLE Hronov. Určitě se můžete těšit na poníky nebo zvířátko z královédvorské ZOO, malování na obličej nebo dětské tetování, ochutnávky sirupů a likérů, kavárnu U sv. Damiána aj. Plánované jsou i komentované prohlídky Domů sv. Josefa a sv. Damiána. Trh lidových řemesel bude doplněn o prezentaci chráněných dílen.

 

keeprespectHojně navštěvovanou akcí je Keep Respect v areálu Rehabilitačního ústavu Kladruby. I letos se uskuteční poslední sobotu v červenci od 10 hodin; vstupné jako vždy dobrovolné. Jde o zábavný a osvětový den nejen pro tělesně postižené lidi a motorkáře, ale pro všechny, kterým záleží na tom, aby na silnicích panoval respekt a ohleduplnost. Program nebyl v době uzávěrky Vozíčkáře znám, ale na dotazy odpoví Štěpánka Foxová na telefonu 724 294 051.

 

 

Svérázný hudební festival Pašafest si v našem časopisu zaslouží zmínku už proto, že je propagován jako zcela bezbariérový. Multižánrová přehlídka s osmiletou tradicí se koná na fotbalovém hřišti u městyse Stádlec na Táborsku. Program dvoudenní akce začne už v pátek 11. srpna ttt 2015v pravé poledne a bude pokračovat až do neděle, podle výdrže návštěvníků. Hudební produkce se odehrává na dvou podiích. Fanoušci mohou tradičně očekávat kombinaci kvalitního ska, punku, rocku, ale i techna, jungle či drum and bassu. Hlavní scénou je zděné pódium, na kterém se odehrává hlavní program: především koncerty kapel. Menší second stage, vedlejší pódium, je prostorem, kde ukazují své umění zejména DJové.

(mp)

 

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*