10355816_1478766149027086_73726327818444052_n

To je vozíků!

Doslova nervydrásající klání otevřelo v úterý 10. června v brněnském kampusu Mistrovství Evropy basketbalu na vozíku skupiny B. Kdo si nenechal ujít slavnostní zahájení, kdy na palubovku nastoupily týmy z Ruska, Litvy, Lotyšska, Slovinska, Řecka, Chorvatska, Izraele, Rakouska a Česka, byl odměněn vyrovnaným zápasem mezi domácí reprezentací a manšaftem z Rakouska. Tito hráči se znají dobře, mnozí z nich se potkávají v rakouské lize, kde čeští basketbalisté také působí, mají podobnou úroveň, navíc velmi dobrá účast a podpora diváků dávala tušit, že se schyluje k dramatické přestřelce.

Nástup do utkání se Čechům pod vedením hrajícího trenéra Rosti Pohlmanna povedl, vybojovali mírný náskok. Ve druhé čtvrtině získali převahu Rakušané. Naši polevili a střelecky se dařilo právě týmu v červených dresech. Po přestávce ale Češi velmi rychle srovnali a nastoupili s velkou energií, kterou jim dodávaly plné ochozy diváků. Naši hráči více faulovali, ale Rakušanům se zase často nedařilo skórovat. Neproměnili mnoho trestných bodů, dokonce ani Andreas Kraft, který se v takových situacích nemýlí, neměl šťastnou ruku. Skóre se měnilo po jednom či dvou bodech. V závěrečných minutách dotáhly oba týmy rozdíl tříbodovými trefami a dobrou obranou. Zápas skončil v základní hrací době v posledních vteřinách nerozhodně 48:48. Následovalo pětiminutové prodloužení, v němž se opět skóre měnilo jen po dvou bodech. O to víc se stupňovalo napětí v hale, fanoušci nespouštěli z palubovky ani na vteřinu oči. Čechy zachránily neproměněné trestné hody Rakušanů a závěrečná trefa Františka Šindeláře. Zvítězili v těsném poměru 56:55. Domů se pak v horkém večeru odcházelo hráčům i fanouškům s příjemným mrazením v zádech. Bylo to skutečné drama s dobrým koncem.

Další utkání čeká Čechy ve čtvrtek, kdy nastoupí proti velmi dobře připravenému týmu z Izraele, a to v 19.00. Držme palce!