Vrrrčau, tady Estý, jsem půlroční fenka německého ovčáka ze Školy pro výcvik vodicích psů s.r.o. a IV. Virtuální benefiční běh pro Ligu vozíčkářů bude můj první. O tom, co mě všechno s dočasnou paničkou čeká a nemine, mě ale varoval Groofy, kterého Barča měla coby dobrovolnice v předvýchově přede mnou. Jsem do všeho hr, takže se chystám vyhrát v kategorii dogtrekking. Největší odměnou je pro mě řádění s ostatníma, a tak budu moc ráda, když s námi budete chodit nejen virtuálně, ale přidáte se třeba na dobroklubové Kolonádě i „čumák to čumák“!

Aneb smečka psích promotérů propaguje podzimní 4. Virtuální benefiční běh pro Ligu vozíčkářů v termínu 10. – 23. 10. Každý týden se seznámíte minimálně se 2 psími favority z Ligy v kategorii canicross nebo dogtrekking, kteří nerozhodnutým vysvětlí, proč se Běhu zúčastnit! Registraci najdete zde. Prvním zkušeným borcem zvoucím k podzimnímu Běhu se stal Frankie od ligového dobrovolníka Toma:

Ahoj, jmenuju se Frankie, s největší pravděpodobností jsem kříženec s border kolií a IV. Virtuální benefiční běh pro Ligu vozíčkářů bude už druhý ročník, kterého se zúčastním. V listopadu budu mít 4. narozeniny a moje nejoblíbenější hračka je jakýkoliv míček nebo plyšák. Nejraději chodím běhat z Kohoutovic do obory Holedná, protože je to z kopce a páníček se mně nikde neloudá a běží taky rychle. Letos jsme si zaběhli i Czech dog run, Water dog game a Hard dog race, no a Běh pro Ligu si prostě nemůžeme nechat ujít! Dáme závod v kategorii canicross? 😉

 

A brzy po Frankiem a Estý se přidali i Berry, Finny, Jozef, Floki, holky Nelča+Pixie a Kap:

Dobrý den všem, jmenuju se Berry. Jsem šeltie neboli shetlandský ovčák, moje plemeno bylo vyšlechtěné pro pasení malých shetlandských oveček. Nejoblíbenější odměnou je pro mě párek, po kouscích samozřejmě, a nejoblíbenější hračkou šiška stejně jako Jozefova (viz další účastník). 4. benefiční virtuální běh pro Ligu vozíčkářů bude můj první, protože v předchozích termínech jsem měla jiné neodkladné události jako třeba agility závody. Jinak si myslím, že by mě moje panička měla častěji odměňovat. Každopádně na to já i ona má. Osobní výzva by se neměla přehánět, začneme na 10 km/týden. Víc by se mohlo projevit na postavě!

 

Nazdáár, jmenuju se Finny, jsem strakáček, jakože český strakatý pes, je mi půl roku a na Ligu chodím do práce. Teda vlastně, panička tam pracuje jako sociální pracovnice a já ráda chodívám s ní. Svou paničku zbožňuju, nejradši bych s ní chodila všude, ale ona by prý aspoň na záchodě byla ráda sama. Mám ráda divoké hraní s pejsky a nejšťastnější jsem, když někde ulovím ponožky. To mě pak doma nahánějí a užijeme si moooc srandy. Při posledním ligovém běhu jsem si ještě hrála s mámou a sourozenci, takže tento bude můj první. Panička tou dobou bude po operaci, tak ji bude 4. benefiční virtuální běh pro Ligu vozíčkářů motivovat a vracet zpátky na nohy. Nebudeme se ale nikam hnát a kilometry budeme sbírat na dlouhých procházkách v kategorii dogtrekking.

 

No Jozef! A rychle, lítám tady s talířem! Kolikátého Virtuálního benefičního běhu pro Ligu vozíčkářů se zúčastním? Druhého. Nejraději se chodíme s paničkou Míšou, která šéfuje ligové Sociální rehabilitaci, venčit v okolí vysílače Hády. Při jedné z procházek v rámci posledního Běhu jsme potkali v lese koně a doteď se hádáme, kdo se lekl víc. Já tvrdím, že ten kůň, panička tvrdí, že já. Něco o mě, hm… Jsem 4letý francouzský buldoček a miluju sušené dršťky. O paničce? No, je líná jak veš, ale pro ligové kilometry se hecne. Takže bude častější venčení takže … účast na 4. benefiční virtuální běh pro Ligu vozíčkářů všem psům i fenám vřele doporučuju! A ten talíř mi furt neberte!
 
 

 

Čau, jsem australský ovčák Floki, někteří mi říkají tralalák a po světě běhám už 5 let. Na říjnový IV. Virtuální benefiční běh pro Ligu vozíčkářů se moc těším, s paničkou chceme proběhnout nějaká nová místa. Snad nebudu mít zažívací potíže jak posledně při společném sbírání km v Mikulově. Uf. Jinak moje nejoblíbenější hračka je gumový arašíd. Pískací samozřejmě. Nejraději si s ním hraju, když se panička kouká večer na film. Taky mám rád drbání, lehnu si i na záda, abyste mohli použít obě ruce. Kromě benefičního běhání běhám hlavně za fenkami. Panička za mnou už sice tak nadšená není, ale taky jí neuškodí rozhýbat šunky 😊 Když mi nestačí, štípnu ji do zadku, to my australáci umíme skvěle. S osobní výzvou IV. Virtuální benefiční běh pro Ligu vozíčkářů nebudeme troškařit, chceme zvládnout rovných 100 km! A co vy? 💪
 

Ahoj od Pixi a Nelči!

Jsme ségry a do adopce nás dali naštěstí spolu, protože více než na jména slyšíme na „holky!“. Za pamlsky bychom šly i světa kraj. Ale panička, které kolegyně na Lize říkají Flesi, naštěstí ne, takže jsme v bezpečí a máme zatím všech 8 noh. Na výlety nejčastěji bereme 2nohou ségru Terezku. A ta s námi „sbírá kilometry“ i do IV. Virtuálního benefičního běhu pro Ligu vozíčkářů. Po vyběhání venku se pak nahříváme doma před krbem (viz foto). Kolik noh má váš benefiční tým?

 
Říkají mi Kap.
S tímhle jménem už jsem přišel z výcviku pasteveckých psů. Pasení je můj úděl, moje radost, každodenní rutina. Pasu všechno a všechny koho potkám a je jich víc jak tři. Doma nejradši ovce, ty poslouchají; kozy, ty už tolik ne; kočky, ty mě mají trochu na háku, ale to mě stejně neodradí. Když mě můj pán, ředitel Ligy vozíčkářů, vezme do Brna, abych si aspoň v kanceláři odpočnul, hlídám v CDS morčata. Odpočívat fakt moc neumím. Jsem furt ve střehu a v běhu. Takže … 4. benefiční virtuální běh pro Ligu vozíčkářů … no jooo jasně, že doporučuju. Přece se nechcete jen tak válet pod stolem! Běžímeeeeee!