DobroVOLNĚ pro Ligu

21.2.2018

Téma dobrovolnictví je u nás v Lize vozíčkářů velmi skloňované. Jsme totiž pořadateli či partnery mnoha benefičních akcí a právě při tom je pomoc dobrovolníků neocenitelná. Zapojují se do příprav, zajišťují jejich hladký chod a po skončení uklízí. Dobrovolníci jsou velmi důležití a navíc dokáží vykouzlit příjemnou atmosféru.

Konkrétním příkladem je třeba Charitativní bazárek, který organizovalo Business for Breakfast Brno. Výtěžek pomohl projektu Bariéry, který pomáhá lidem i firmám uzpůsobit bydlení, pracovní místo či školu tak, aby se do nich hendikepovaní dostali bez sebemenších problémů. Této akce se zúčastnily dvě úžasné dobrovolnice, které s námi strávily celou volnou sobotu.

Obě dámy s námi spolupracují už delší dobu a také je spojuje to, že jsou zaměstnankyně IBM Client Innovation Centre Brno, které je naším významným partnerem v dobrovolnictví.

Dále také intenzivně spolupracujeme s firmou AT&T Brno, jejíž zaměstnance v modrých tričkách potkáváme na mnoha našich akcích.

Dlouhodobě spolupracujeme také s firmou Vodafone Czech Republic a. s., jejichž dobrovolník nám pomáhá vzdělávat se v oblasti IT.

Určitě také nesmíme zapomenout na Dobrovolnické centrum Ratolesti Brno, které pro nás hledá akreditované a proškolené dobrovolníky.

Děkujeme také Dobrovolnickému centru 67, které sdružuje nejen brněnské neziskové organizace, sbírá od nich podněty a poté se je snaží prosadit do legislativy. Podporuje také informovat o možnostech dobrovolnictví, pořádá přednášky a promítání filmů o zajímavých tématech.

A samozřejmě velké díky patří našim interním individuálním dobrovolníkům, kteří se do dobrovolnického programu přihlásili sami a nezaštiťuje je žádná společnost. Ti nejčastěji pomáhají v Divadle BARKA a také u klientů.

Všem dobrovolníků i organizacím velmi děkujeme za pomoc, vážíme si jí. Bez vás bychom nemohli pomáhat v takovém rozsahu.

Pokud máte i vy zájem stát se dobrovolníkem či se domluvit na spolupráci, neváhejte se mi ozvat.

 

Mgr. Michaela Knytlová
koordinátorka dobrovolnictví
+420 725 104 848
michaela.knytlova@ligavozic.cz

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*