Ostrava zve na Život bez bariér

1.9.2015

ŽIVOT BEZ BARIÉRlogo
16. – 18. 10. 2015
Výstaviště Černá louka Ostrava

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? w_14a11137

Odpovědi na tyto a další otázky najdete na výstavě Život bez bariér, zaměřené na seniory a osoby s handicapem. Cílem výstavy je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti.

Čtvrtý ročník výstavy Život bez bariér se koná ve dnech 16. – 18. 10. 2015 na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Najdete zde pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy bydlení, vozidel, možnosti trávení volného času a cestování.

w_14a11139K vidění budou praktické ukázky a prodej pomůcek pro seniory, handicapované a děti. Například speciálně upravená vozidla, schodolezy nebo sportovní kočárky pro oblíbené venkovní aktivity, kočárky a vozíky určené pro děti a dospívající a jiné kompenzační pomůcky. V průběhu výstavy bude probíhat turnaj v ping-pongu pořádaný Sportovním klubem vozíčkářů Ostrava. Můžete si nechat vyšetřit zrak, nechat si poradit od specialistů na výživu nebo navštívit stánek Knihovny města Ostravy pro handicap.

Hlavním partnerem výstavy je pro letošní rok Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která se výstavy bude také účastnit, a u které si budou návštěvníci moct změřit tlak a vyhrát spoustu věcných cen.

Připraven je také bohatý doprovodný program na pódiu. Návštěvníci budou moct zhlédnout ukázky výcviku vodících a asistenčních psů, taneční vystoupení seniorů, hudební vystoupení skupiny Trigon band, vyzkoušet si Taoistické tai chi a další zajímavosti.w_14a11129

Pro vozíčkáře a návštěvníky s kočárky bude letos otevřen i vstup do pavilonu, který najdou z boční strany od tramvajové zastávky Výstaviště.

NOVINKA!
I my se snažíme pomoci a vy můžete také! Zakoupením vstupenky přispějete 1,- Kč na sbírkové konto Pomozte dětem.

 

Výstava Život bez bariér probíhá souběžně s výstavou Kreativ, která je určena všem, kteří rádi tvoří a mají rádi originální výrobky – bižuterii, keramiku, oblečení, doplňky apod.w_14a11141

Na Vaši návštěvu se těší Ostravské výstavy, a.s.

www.cerna-louka.cz

(PR článek)w_14a11142w_14a11144

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*