180 tisíc díky hráčům badmintonu. To byl mimo jiné 6. Benepink

5.5.2019

Sobota 23.března byla dnem 6. benefičního badmintonového turnaje Ligy vozíčkářů.

Šestý Benepink byl zase trošku jiný, na kurtech slatinské XAreny bojovalo 70 hráčů.

K vidění byla krátká exhibice, kde své umění ukázal Mistr České republiky v badmintonu Adam Mendrek a partnerkou při hře mu byla pravidelná účastnice turnaje paní Helena Skalická.

 

Jako překvapení si mohli hráči i hosté vyzkoušet hru na flašinet a popovídat si s jeho majitelem, panem Henri  Noubelem.

Turnajem nás provázela moderátorka Gabriela Mrkvicová.

 

 

O fotografie se postaral dvorní fotograf Komety Brno Jiří Grulich, fotografie ke stažení najdete na: https://ligavozickaru.rajce.idnes.cz/6._Benepink

Video z turnaje vzniklo díky Jakubovi Zábranskému a brněnské video produkci budefilm:

 

Odkaz na reportáž z Benepinku od TV Brno 1 je:

https://www.facebook.com/TVBrno1/videos/269446473986643/

 

Výtěžek 6. benefičního badmintonového turnaje činí nádherných 180 000 Kč.

Celá částka bude využita v letošním roce na Projekt Klíč k samostatnosti – vytvoření tréninkového bytu pro těžce postižené mladé dospělé  na jejich cestě k samostatnému životu v bezbariérovém bytě.

Jedná se o ojedinělý a velmi užitečný projekt, díky kterému si budou moci mladí lidé s postižením z celé České republiky vyzkoušet bydlet samostatně bez svých rodičů, pouze s využitím terénních sociálních služeb a pomůže jim to v rozhodování, zda udělat tento mnohdy velmi těžký krok.

Poděkování směřuji Aničce, Katce D., Laďce, Martinovi a Tomášovi P. za příjemnou spolupráci na akci samotné a všem, kteří se jakkoli spolupodíleli na organizaci samotné.

Lenka Uldrijanová

fundraising a PR

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*