Tomáš Rybička jde do malování po hlavě – doslova

15.1.2017

Tomas Rybicka malovani hlavou USPZA.CZvystava_v_barce1Je to totiž v Česku jediný umělec, který tvoří hlavou – má k tomu i certifikát České knihy rekordů a kuriozit. V zimě máte možnost jeho díla vidět na stěnách galerie ve foyer brněnského Divadla Barka, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů.

Tomáš Rybička se narodil v roce 1986 a od šesti let žije v Domově pod hradem Žampach. Navzdory těžkému tělesnému handicapu našel cestu, jak se s co největší samostatností věnovat malbě. Jeho díla vznikají díky hlavovému držáku, který mu vyrobili v Hamzově dětské léčebně v Luži – Košumberku.

Zpočátku maloval abstraktní krajiny dle fantazie, Později začal cíleně malovat dle předloh, pomoc okolí potřebuje jen s mícháním barev a s celkovou kompozicí obrazu. Používá tempery či akryl, maluje na papír či plátno. V této výstavě jsou stěžejní reprodukce fotografií cestovatele Jiřího Kolbaby, na stěnách tedy najdete pohledy do krajiny, do pouště, obrazy zvířat i západy Slunce.

Zpestřete si představení v Barce i špetkou výtvarného umění. Můžete zakoupit rovněž pohlednice s malbami, váš příspěvek pomůže Tomášovi pořídit další výtvarný materiál. Cena jedné pohlednice je 10 Kč a koupit je můžete v šatně a minibaru ve foyer.unnamed

Výstava nemá ohraničený konec, pokud vás dílo Tomáše Rybičky zajímá, zajděte do Barky na některé představení z lednového či únorového programu. 

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*