To si řekla společnost nadnárodní společnost ThermoFisher Scientific a pozvala Ligu vozíčkářů ve spolupráci se společností Multisport na svůj sportovní den pro zaměstnance.
Nastala tak krásná symbióza – naši klienti si vyzkoušeli různé sportovní disciplíny na jiných stanovištích, ostatní sportovci si zase užili naši lehtříkolku i handbike. A byl to pro ně velký zážitek.

Navíc, společnost Multisport se tradičně zapojuje do našeho Benepinku, dobročinný kruh se uzavírá. V čem hlavně tkví síla sporotvního dne, který se uskutečnil v sobotu 28. září v areálu KOMEC (Hněvkovského 62c, Brno)?

„Já sama jsem měla možnost úzce spolupracovat s handicapovanými sportovci a proto tenhle projekt shledávám jako úžasný komunikační kanál, jak zdravé populaci přiblížit život s postižením. Osobně mě tato skupina lidí před pár lety tak oslovila, že jsem si jako svoji diplomovou práci zvolila téma Basketbal na vozíku,“ odpovídá Pavla Vráželová ze společnosti Multisport.

Potvrzují to i slova Tomáše Pětníka, který na akci celý den byl.

„Na našem stánku byla možnost vyzkoušet si lehotříkolku, dětský handbike či jízdu na mechanickém vozíku. Po celý den byla při této příležitosti u našeho stánku pomyslná závodní dráha. Zájemci tak mohli své jízdní dovednosti poměřit s ostatními, protože časy se zapisovaly na tabuli. Pro některé z nich to byl třeba vůbec první kontakt s Ligou vozíčkářů. Mohli se tak dozvědět užitečné informace nebo třeba nakoupit výrobky klientů z CDS. Pro mě osobně to byl moc fajn den, při kterém jsme mohli zase činnosti Ligy odprezentovat široké veřejnosti.“

Na akci zavítali i někteří naši klienti. Zkusili si další sportovní disciplíny. Pohyb je totiž cesta k samostatnosti, jak se Liga vozíčkářů snaží v poslední době proklamovat (třeba i připravovaným pravidelným cvičením v naší nové tělocvičně). 

„Pro mě osobně je pohyb obrovský relax, který mě zároveň udržuje v kondici. Při pohybu na čerstvém vzduchu si navíc člověk krásně vyčistí hlavu. Svým klientům doporučuji, ať si primárně vyberou aktivitu, která je bude bavit, a nenechají se ovlivňovat okolím a případným tlakem médií. Pravidelné cvičení nám všem umožňuje prodlužovat kvalitu života. Pro lidi s tělesným postižením je kvalitní rehabilitační péče velice důležitá pro udržení určitého životního standardu. Budu velice ráda za možnost, vidět vaše rehabilitační cvičení na vlastní oči,“ těší se Pavla Vráželová.

Děkujeme poslečnosti ThermoFisher Scientific i Multisportu, že při svých akcích na hendikepované myslí.

(ata)