Rusové zvládli paralympiádu i sledge hokej na jedničku

17.3.2014

sledge_tymTyhle řádky píšu hned potom, co jsme se vrátili do vesnice ze zakončení paralympiády. Jaká byla? Pro mě úžasná. Jen mě mrzí některé naše výsledky a nepostoupení ze základní skupiny. I když jsme zápasy ve skupině nejspíš měli nejhezčí na turnaji, tak obhajoba pátého místa z Vancouveru byla pro nás lehkým zklamáním… Ani sledge hokej se prostě na krásu nehraje.

Slavnostní zakončení her bylo působivé, jen nám na stadionu Fišt byla trochu zima, moc jim tam všude foukalo

V paralympijské vesnici byly bariéry vyřešeny na jedničku! Vozíčkář s nimi neměl problém. A do města jsme se nedostali jen kvůli nedostatku času. Ale když jsme byli v Soči na turnaji před půl rokem, tak jsme navštívili i čtvrť Adler, a i tam jsme se pohybovali v pohodě.

Ve sledge hokeji vyhrály Spojené státy, které ve finále zdolaly Rusko. Kanada, největší favorit, se musela spokojit s bronzem. Čtvrté skončilo Norsko, pátí jsme my, šestá Itálie, sedmá Jižní Korea a poslední jsou Švédové. Můj velký obdiv patří týmu Ruska za to, že se během tří let dostal mezi světovou sledge hokejovou špičku a hned při prvním startu na paralympiádě bojoval o zlato. A kdoví, jak by vypadal all star team, kdyby byl vyhlášen…

 Zdeněk Šafránek, kapitán sledgehokejového týmu

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*