Rodinná dovolená s osvětou

26.8.2017

IMG_0956Díky možnostem vzdělávání pro neformální pečovatele v rámci projektu Umím a pečuji se podařilo senzační propojení. Brněnské sdružení Nová rodina už několik let pořádá pro své členy – rodiny s hendikepovanými dětmi, čtrnáctidenní dovolenou v lázních Smraďavka u Buchlovic. Díky dobře navázané spolupráci s touto skupinou, jejíž členové i předsedkyně, paní Markéta Langerová, jsou velmi činorodí, se podařilo na konci července uspořádat v podmínkách této rekreační oblasti dva kurzy z projektu UaP. Do programu pobytu jsme přidali kurz „Jak zvládat psychickou zátěž při péči“ a kurz „Měj se ráda, šetři záda“. Každého výukového bloku se zúčastnilo okolo 15 pečujících, a nešlo jen o členy sdružení Nová rodina. Do lázeňského zařízení přijeli i pečující ze Zlínského kraje a z Kyjova. I přes veškeré rozmary letního počasí a netradiční školicí místnost vytvořenou v jedné z útulných chatiček měly oba kurzy velký úspěch a všichni přítomní projevili zájem kurzy zopakovat a zúčastnit se dalších.

Jsme moc rádi, že pečující, kteří mají velmi náročnou čtyřiadvacetihodinovou práci, mohli tímto způsobem načerpat nové znalosti a nasdílet své zkušenosti a příběhy s ostatními. Už vědí, že v tom nejsou sami. Z obou kurzů odcházeli posílení a snad i odpočatí, i když ne pro všechny to byla dovolená. Snažili jsme se jim v tom co nejvíce pomoci, postarala jsem se například o jejich děti v době, kdy se rodiče vzdělávali, a i pro ně jsem připravila pěkný program. Stejně tak se podařilo skloubit hlídání dětí ostatních členů Nové rodiny, včetně mých dvou vlastních, a za to patří dík jim všem i organizátorce pobytu na Smraďavce.

Pokud vás náš přístup a nabídka zaujaly, přihlaste se na některý z 10 tematických kurzů nebo na konzultaci s psychologem. Náš projekt Umím a pečuji běží i o prázdninách a už domlouváme i termíny kurzů na období podzim/zima 2017!

Podrobné informace o kurzech najdete na na webových stránkách projektu a přihlásit na kurzy se můžete e-mailem na umimapecuji@ligavozic.cz nebo mi jednoduše zavolejte na tel. číslo 725 464 268.

Karla Čiháčková-Dřímalová

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*