Prázdniny nanečisto aneb otevření Jedle světu

20.6.2017

jusPraha / Vyšehrad: Ve středu 21. 6. 2017 od 10:00 začíná XVII. ročník sportovně-společenské akce pro děti Prázdniny nanečisto alias Zahradní slavnost. Motem akce je „Otevření Jedle světu …. aneb i na vozíku se dá žít a dovádět“. Jejím cílem je skrze zábavu propojit svět dětí bez ohledu na to, jestli mají nějaký handicap, nebo ne. Proto byli pozváni žáci z běžných základních škol a přijít může každý, kdo bude mít chuť vyzkoušet si netradiční disciplíny. Včetně slaňování vyšehradských hradeb na vozíku! Pro účastníky je připraven soutěžní osmiboj vycházející ze sportů, kterým se věnují členové Sportovního clubu Jedličkova ústavu Praha a také lanový program plný lezení, houpání a traverzování.

Po slavnostním zahájení bude ukázka krátkého programu biketrialu v podání kaskadérské skupiny Crazy Day. Moderátorem akce bude Radek Musílek z Jedličkova ústavu.

Ve sportovním osmi boji můžete vyzkoušet jízdu na veslovacím trenažéru, bocciu, „autoškolu“ na vozíku – slalom, vrh koulí či míčkem, lukostřelbu, závěsný kuželník šipky a hody na cíl. V lanovém programu nebude chybět lanovka, nízká lana a slaňování hradeb Vyšehradu.

V dopolední části bude probíhat předání šeku SC JÚ Praha od ČZU, resp. akce Vltava Run + předání bezbariérového vozu od firmy S-Mobil pro o.p.s. Borůvka Praha, která ve spolupráci s Nadací Jedličkova ústavu realizuje bezbariérovou dopravu pro klienty JÚŠ.

Během akce nás doprovodí hudební skupina Swingkopa a na závěr se znovu představí kaskadérská skupina Crazy Day. V průběhu dne bude také probíhat expozice kompenzačních pomůcek firmy Otto Bock. Navíc můžete také svou vizáž vyladit ryze prázdninově a nechat jí upravit v kadeřnickém salonu SOU kadeřnického, které bude přímo ve škole Jedličkova ústavu. Chybět nebude tradiční skákací hrad, občerstvení od TA Kavárny a dárky pro všechny soutěžící.

Hlavním partnerem akce je životní pojištění FLEXI od Pojišťovny České spořitelny, která v rámci svého přístupu ke společenské zodpovědnosti podpořila tuto akci nejen finančně, ale zaměstnanci pojišťovny se sami aktivně dobrovolně zapojili do organizace celého dne.

Připravený program se uskuteční v areálu a okolí Jedličkova ústavu a škol Praha (U Jedličkova ústavu 2, Praha 4).

Program:

10:00               Slavnostní zahájení pro žáky z JÚŠ a pozvaných ZŠ

10:10               Kaskadérské vystoupení Crazy Day – biketrial

10:30               Sportovní osmiboj a lanový program:

jízda na veslovacím trenažéru, boccia, „autoškola“ na vozíku-slalom, vrh koulí (míčkem), lukostřelba, závěsný kuželník, šipky, hody na cíl

13:00                           Konec dopoledního programu

14:00               Zahájení odpolední části – seznámení s dalším programem.

14:15              Pokračování osmiboje a lanového programu

16:30               Kaskadérské vystoupení motorkářů ze skupiny Crazy Day

18:15               Ukončení akce

Pořadatel – Sportovní Club Jedličkova ústavu Praha ve spolupráci s Nadací Jedličkova ústavu a Jedličkovým ústavem a školami. Pořadatelé si vyhrazují právo na programové změny.

 

 

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*