Prázdniny nanečisto aneb otevření Jedle světu

20.6.2016

 jus3Praha / Vyšehrad: Ve středu 22. 6. 2016 od 10:00 začíná XVI. ročník sportovně-společenské akce pro děti Prázdniny nanečisto alias Zahradní slavnost. Motem akce je „Otevření Jedle světu …. aneb i na vozíku se dá žít a dovádět“. Jejím cílem je skrze zábavu propojit svět dětí bez ohledu na to, jestli mají nějaký handicap, nebo ne. Proto byli pozváni žáci z běžných základních škol a přijít může každý, kdo bude mít chuť vyzkoušet si netradiční disciplíny. Včetněslaňování vyšehradských hradeb na vozíku! Pro účastníky je připraven soutěžní osmiboj vycházející ze sportů, kterým se věnují členové Sportovního clubu Jedličkova ústavu Praha a také lanový program plný lezení, houpání a traverzování.

Po slavnostním zahájení a ukázce krátkého programu biketrialu bude probíhat autogramiáda sportovců Dukla Praha a Paralympioniků SC JÚ Praha. Těšit se můžete na skikrosařky Andreu Zemanovou a Nikol Kučerovou, sáňkaře Lukáše a Antonína Brožovi, zástupce házenkářů a volejbalistů. Z paralympioniků na Jiřího Boušku, Davida Drahonínského či Kateřinjus2u Cuřínovou. Vyhlášeny budou i výsledky soutěže „My Dva s Jirkou Bouškou do Ria“.

Ve sportovním osmi boji můžete vyzkoušet jízdu na veslovacím trenažéru, bocciu, „autoškolu“ na vozíku – slalom, vrh koulí či míčkem, lukostřelbu, závěsný kuželník šipky a hody na cíl. V lanovém programu nebude chybět lanovka, nízká lana a slaňování hradeb Vyšehradu.

Městská policie nám představí na podporu prevence své pomocníky – koně a psy. Moderátorem akce bude Jiří Rejman – sportovní komentátor České televize a Radek Musílek z Jedličkova ústavu. V odpolední části nás doprovodu hudební skupina Swingkopa a na závěr se představí kaskajusdérská skupina Crazy Day.

V průběhu akce bude také probíhat malování na obličej a expozice kompenzačních pomůcek firmy Otto Bock. Navíc můžete také svou vizáž vyladit ryze prázdninově a nechat jí upravit v kadeřnickém salonu SOU kadeřnického, které bude přímo ve škole Jedličkova ústavu. Chybět nebude tradiční skákací hrad, občerstvení a dárky pro všechny soutěžící.

Hlavním partnerem akce je životní pojištění FLEXI od Pojišťovny České spořitelny, která v rámci svého přístupu ke společenské zodpovědnosti podpořila tuto akci nejen finančně, ale zaměstnanci pojišťovny se sami aktivně dobrovolně zapojili do organizace celého dne.

Připravený program se uskuteční v areálu a okolí Jedličkova ústavu a škol Praha (U Jedličkova ústavu 2, Praha 4).

 

Program:

10:00               Slavnostní zahájení pro žáky z JÚŠ a pozvaných ZŠ

10:10               Kaskadérské vystoupení Crazy Day – biketrial

10:30               Autogramiáda sportovců Dukla Praha a Paralympioniků SC JÚ Praha

Vyhlášení výsledků soutěže „My Dva s Jirkou Bouškou do Ria“

10:45               Sportovní osmiboj a lanový program:

jízda na veslovacím trenažéru, boccia, „autoškola“ na vozíku-slalom, vrh koulí (míčkem), lukostřelba, závěsný kuželník, šipky, hody na cíl

13:00                           Vystoupení Městské policie na podporu prevence – koně, psi a zábavné hry

14:00               Zahájení odpolední části – seznámení s dalším programem.

14:05               Autogramiáda sportovců Dukla Praha a Paralympioniků SC JÚ Praha

14:15              Pokračování osmiboje a lanového programu

16:30               Kaskadérské vystoupení motorkářů ze skupiny Crazy Day

18:15               Ukončení akce

 

Pavla Vrbová

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*