NOVÝ SERIÁL PŘINÁŠEJÍCÍ KAŽDÉ PONDĚLÍ ZAJÍMAVÝ TIP NA DOSTUPNÉ MÍSTO

Pro všechny, co hledají zajímavá bezbariérově přístupná místa v hlavním městě i celém Česku, připravila Pražská organizace vozíčkářů na letošní rok nový seriál POVedený Objev. Pravidelný pondělní článek vám představí vždy jeden prověřený objekt, který podle nás stojí za návštěvu.
Profesionální mapování přístupnosti veřejného prostoru, kterému s vášní věnujeme už pěknou řadu let, nás totiž často zavede do schovaných, ale i obecně známých, přesto turisticky nedoceněných budov, parků nebo zahrad, kde zůstaneme chvíli užasle stát, než vytáhneme měřáky, tužku, papír a pustíme se do práce. Opravdovou radost nám pak udělá promyšlený bezbariérový přístup, upravené hygienické zázemí nebo například rafinovaně řešený výtah.
První díl, který najdete na stránkách PřesBariéry (www.presbariery.cz) už v pondělí 7. ledna, věnujeme dominikánskému klášteru sv. Jiljí v Praze. Překrásný barokní refektář je totiž právě takovým místem.
Projekt profesionalizace mapování a odstraňování architektonických bariér je podporován Ministerstvem pro místní rozvoj.