stezka-v-oblacich-dolni-morava-201524_galerie-980Pozoruhodná stavba, která nemá v Evropě ani na světě obdoby, vyrostla během půlroku na Orlickoústecku. V Dolní Moravě, poblíž chaty Slaměnka, byla v sobotu 5. prosince slavnostně otevřena Stezka v oblacích. Je vysoká 55 metrů.

Jde o spleť propojených dřevěných cest o celkové délce 750 metrů. Po té nejširší se až na vrchol pohodlně dostanou i rodiny s kočárkem nebo lidé na mechanickém vozíku. Z masivního chodníku se naskýtají úchvatné výhledy na pohoří Králického Sněžníku s údolím řeky Moravy, na hlavní hřeben Jeseníků, Orlické hory a Krkonoše.

Nová atrakce se nachází nedaleko horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1116 m n. m. Stavba z modřínového dřeva a ocele nabízí nejen rozhled široko do krajiny: návštěvníky zároveň vzdělává a baví. Z informačních tabulí se dozvědí zajímavosti o okolí stavby, historii zdejšího údolí a mracích jako meteorologickém jevu. K cestě dolů pak mohou odvážnější děti i dospělí využít stometrový nerezový tobogán s okénky.

Kdo byl spokojen s procházkou či projížďkou po Stezce korunami stromů v Lipně, nebude zklamán ani „výletem do nebe“ na česko-moravském pomezí. Stezka v oblacích je v zimní sezóně otevřena denně od 10 do 16 hodin. Aktuální ceník, další informace i fotogalerii lze najít na stránkách www.dolnimorava.cz.

[ngg_images gallery_ids=“77″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“]