Na Podhůře u Chrudimi bude otevřena okružní stezka pro vozíčkáře

26.6.2015

Nejnovějším počinem Klubu českých turistů v projektu „Turistika pro všechny – značené vozíčkářské trasy“ se stane stezka na Podhůře u Chrudimi. Její celková délka je 4 900 m s převýšením 105 m. Trasa, která vede kolem Kočičího hrádku, miniatury hradu pro děti z konce 19. století, je vhodná spíš pro zdatnější vozíčkáře, nejlépe s doprovodem.

Kočičí hrádekCesta k rozhledně Bára, kde stezka začíná, je poměrně strmá, a proto se vozíčkáři mohou na místo dostat svým automobilem. „Přestože do rekreačních lesů platí zákaz vjezdu, chtěli jsme tělesně postiženým lidem vyjít maximálně vstříc. Stačí si tak o povolení k vjezdu zažádat přes web Městských lesů,“ informoval jednatel společnosti Městské lesy Zdeněk Odvárka.

Turistický mobiliář rozmístěný na trase se skládá z informačních panelů, sedacích souprav pro vozíčkáře a doprovod a sloupků se značením. Společnost Městské lesy okruh navíc zakoupila speciální toaletu pro vozíčkáře, která se nachází poblíž rozhledny.

Slavnostní otevření okružní stezky se odehraje v sobotu 27. června v 10 hodin u rozhledny Bára za účasti představitelů města Chrudim, Městských lesů a Klubu českých turistů. Zahájení obohatí pěvecký sbor Klíček. Každý vozíčkář, který dopoledne projede celou stezku, obdrží odměnu.

Jste srdečně zváni!

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*