Mušketýři z Ria

17.4.2018

Kniha Mušketýři z Ria obsahuje pět rozhovorů se známými paralympijskými sportovci, kteří úspěšně reprezentovali Česku republiku na Letních paralympijských hrách v brazilském Riu 2016. V rozhovorech s pěticí novinářů se představují plavec Arnošt Petráček (rozhovor vedl Radek Gális), plavkyně Běla Třebínová (Alena Binterová), lukostřelec David Drahonínský (Michal Havelka), stolní tenista Ivan Karabec (Pavel Kortus) a jachtař Daniel Bína (Petr Vitoň). Sportovci vypráví nejen o poslední paralympiádě, ale také o své dlouhé a nesnadné cestě za úspěchem. Svěřují se, jak se potýkali nebo potýkají s hendikepem, vzpomínají na dětství, připomínají své největší sportovní úspěchy, otevřeně hovoří o práci a osobním životě a přinášejí i názory na financování sportu hendikepovaných.  

Kniha je bohatě ilustrovaná především unikátními barevnými fotografiemi z Ria, které laskavě poskytl Český paralympijský výbor a fotograf Jan Malý, najdete zde i snímky z předchozích paralympiád (fotograf Tomáš Lisý), portréty od Jana Voběrka nebo fotografie z rodinných archivů.

Knihu, vydanou ve spolupráci s českobudějovickým nakladatelstvím Měsíc ve dne, si můžete objednat na adrese: Radek Gális, L. M. Pařízka 3, 370 01 České Budějovice, tel. 602649292, e-mail: ragal@seznam.cz, cena Kč 280 plus poštovné.

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*